Felietony i Porady

Gabrielle Party - prezentacja nowych perfum Chanel

Dodano 6 lipca 2017 04:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Gabrielle Party - prezentacja nowych perfum Chanel

Rok 2017 jest rokiem Gabrielle Chanel. Francuski dom mody na tę okazję przygotował naprawdę wiele niespodzianek. Karl Lagerfeld poprzez social media przedstawia historię założycielki francuskiego domu mody. Ponadto zaprojektował nową torbę, a potem perfumy. 

Po 15 latach Chanel prezentuje nowy zapach. “Gabrielle”, bo taką nosi nazwę, został zaprezentowany na specjalnej imprezie Gabrielle Party, zorganizowanej zaraz po pokazie Chanel haute couture w Paryżu, w Palais de Tokyo. To budynek dedykowany sztuce współczesnej. Na tę okazję został przeinscenizowany na białą, stylową przestrzeń. Wśród gości pojawiła się oczywiście muza Karla Lagerfelda, Kristen Stewart oraz Pharrell Williams, który tego wieczoru pełnił rolę DJ’a. Zabrał on także gości na “technologiczną wyprawę po życiu Coco Chanel”. Widzowie mogli zobaczyć holograficzną buteleczkę nowego zapachu oraz być częścią wirtualnego deszczu z białych kwiatów, które są głównych składnikiem perfum. Na imprezie pojawił się także dekonstruowany, szklany flakonik, przez który goście mogli przechodzić oraz specjalna budka fotograficzna. 

Jak sama nazwa już wskazuje, perfumy oczywiście dedykowane są założycielce francuskiego domu mody. Za sprawą najnowszych perfum dom Chanel otwiera nowy rozdział w swojej historii. 

Gabrielle Eau de Parfum to kompozycja białych kwiatów, w tym tuberozy z ogrodów Chanel w Grasse, ylang-ylang, jaśminu oraz kwiatu pomarańczy. Zapach został opisany mianem "abstrakcyjnych perfum kwiatowych" o solarnym i powietrznym obliczu. 

Kompozycja zapachowa reprezentuje odę do kobiety, starając się nawiązać do osobowości Gabrielle Chanel. Twarzą kampanii reklamowej została aktorka i ulubienica Karla Lagerfelda, Kristen Stewart. Twórcą perfum jest natomiast ceniony perfumiarz Olivier Polge. 

“Zdecydowałem się na te składniki, ponieważ są częścią naszego dziedzictwa. Myślę, że muszą one wyrażać coś bardzo prawdziwego biorąc pod uwagę jej gust i osobowość. Gabrielle to bardzo kwiatowy zapach. Jest kwiatowy, solarny, jasny i oczywiście wyjątkowo kobiecy. Komponując go, nie zastanawiałem się nad tym na jakie okazje będzie go można użyć. Lubię wierzyć, że zostanie wykorzystany w bardzo osobistych, sentymentalnych sytuacjach”, mówi o swojej inspiracji Olivier Polge.

Opakowanie oraz flakon zaprojektowała Sylvie Legastelois. Szefowa projektów graficznych Chanel dążąc do perfekcji, pracowała nad projektem aż pięć lat. Chciała, żeby flakon przypominał klejnot, ale był zarazem prosty i zgodny ze stylem klasycznych buteleczek marki. Kwadratowy flakon wykonany z cienkiego szkła, posiada łagodny odcień złota, który przepuszcza światło, będąc symbolem słonecznego charakteru skrywanego wewnątrz zapachu. Przy projektowaniu zatyczki, Sylvie zainspirowała się pudełkiem podarowanym Chanel przez Księcia Westminster oraz metalicznymi tkaninami haute couture.

Zapach Gabrielle Chanel będzie dostępny jako 50 oraz 100 ml wody perfumowanej w cenie około 100 euro. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !