Felietony i Porady

Dr Irena Eris Prosystem Home Care - Photo-technologia w odmładzaniu skóry

Dodano 28 października 2009 09:10, przez Robert Krupiński
Dr Irena Eris Prosystem Home Care - Photo-technologia w odmładzaniu skóry

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, który zachodzi w komórkach. Wraz z upływem lat skóra traci jędrność i sprężystość, a owal twarzy traci swój pierwotny zarys. Jedną z przyczyn jest osłabienie siateczki kolagenowo-elastylowej. Na twarzy pojawiają się nieestetyczne linie i bruzdy. Elastyczność i jędrność skóry poprawiają produkty liftingujące. Ich zadaniem jest odpowiednie napięcie i wygładzenie cery a także przywrócenie zdrowego kolorytu.

Teoretycznie kosmetyki tego typu polecane są po 35 roku życia, ale biologiczny wiek skóry nie musi pokrywać się z metrykalnym. W Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris, kosmetyczka przeprowadzi profesjonalną diagnozę skóry i na jej podstawie dobierze odpowiednie preparaty.
Nowe produkty Dr Irena Eris Prosystem Home Care odpowiadają na potrzeby skóry dojrzałej. Linię wzbogaciły dwa ekskluzywne koncentraty o natychmiastowym działaniu liftingującym. Regularne ich stosowanie wspomaga walkę z upływającym czasem i pozwala utrzymać skórę w idealnej kondycji. Stosuje się je 2 – 3 razy w tygodniu. Już po jednorazowym zastosowaniu wygląd skóry ulega natychmiastowej poprawie.
W kosmetykach wykorzystano innowacyjną photo-technologię, która oparta jest na aktywacji światłem substancji aktywnych. Ich działanie możliwe jest w obecności światła słonecznego a także sztucznego światła białego (w pomieszczeniach). Fotoaktywacja polega na pochłanianiu energii świetlnej dzięki której możliwe staje się pobudzenie mechanizmów obronnych i naprawczych w komórkach skóry.

PHOTO-WYGŁADZANIE
Silnie wygładzający koncentrat do twarzy na dzień, ma właściwości liftingujące.
Skutecznie napina skórę na powierzchni wygładzając zmarszczki. Aktywowany światłem, innowacyjny enzym otrzymany z planktonicznej algi Anacystis nidulans,
naprawia uszkodzenia DNA skóry wywołane przez promieniowanie UV, spowalniając zjawisko fotostarzenia. Substancja aktywna o działaniu ochronnym - kwas rozmarynowy została zamknięta w nanosferach – innowacyjnych nośnikach, których rozmiar umożliwia szybką i głęboką penetrację w głąb skóry, precyzyjnie dociera do wnętrza komórek. Wyciąg z dyni skutecznie przeciwdziała degradacji włókien kolagenu hamując syntezę enzymów niszczących włókna podporowe skóry. Wzmocniona siatka kolagenu i elastyny zapewnia skórze sprężystość, elastyczność i odpowiedniągęstość. Wyciąg z purpurowej orchidei dodatkowo działa nawilżająco i odżywczo zapewniając skórze ukojenie i komfort.

Cena: 165 zł,
Objętość: 10 tubek po 5 ml

PHOTO-ODNOWA
Silnie liftingująco-naprawczy koncentrat do twarzy na dzień to koktajl nowoczesnych składników aktywnych, które stymulują naturalny proces regeneracji
skóry. Złożony, biotechnologiczny peptyd, stymulując komunikację między komórkami i tkankowe procesy naprawcze, uruchamia syntezę białek macierzy międzykomórkowej, przede wszystkim kolagenu, przez co aktywnie wygładza skórę oraz przywraca jej elastyczność i napięcie. Aktywowany światłem, innowacyjny enzym otrzymany z planktonicznej algi. Anacystis nidulans, naprawia uszkodzenia DNA skóry wywoływane przez promieniowanie UV, hamując zjawisko fotostarzenia. Unikalna w kosmetologii witamina B12 podana tu w nowatorskiej formie mikrokapsułek, stymulując procesy syntezy dodatkowej porcji energii, umożliwia szybką i pełną regenerację skóry osłabionej procesami starzenia.

Cena: 179 zł,
Objętość: 10 tubek po 5 ml

Substancje aktywne (flawonoidy z perłowca japońskiego) zamknięte w nanosferach – innowacyjnych nośnikach, których rozmiar umożliwia szybką i głęboką penetrację w głąb skóry - precyzyjnie docierają do wnętrza komórek. Działają wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych, poprawiając mikrokrążenie i wspomagając detoksykację skóry. Dodatkowo wyciąg z perły czarnej stymuluje metabolizm w komórkach naskórka i wymianę komórek w najbardziej zewnętrznych warstwach skóry. Sprawia, że skóra staje się rozświetlona, bardziej jędrna i elastyczna. Następuje również poprawa jędrności skóry i owalu twarzy a zmarszczki stają się mniej widoczne. Enzym fotoliaza pozyskiwany jest z algi Anacystis nidulans, która wykształciła naturalne mechanizmy obronne przed nadmiernym promieniowaniem wykorzystując światło zarówno do procesu fotosyntezy, jak i naprawy uszkodzeń w komórkach. Badania naukowe dowiodły, że taki mechanizm naprawy działa również u ludzi. Wykazano, że produkt kosmetyczny zawierający fotoliazę zamkniętąliposomach dociera do komórek skóry człowieka i naprawia uszkodzenia materiału genetycznego wywołane m.in. przez promieniowanie UV. W obu nowych produktach wykorzystano dobroczynne działanie photo-technologii. Koncentraty zostały podzielone na pojedyncze porcje (10x5ml każdy), aby ułatwić dozowanie optymalnej ilości kosmetyku.

Linia Dr Irena Eris Prosystem Home Care dostępna jest wyłącznie w Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris.

www.DrIrenaEris.pl/Instytut

Opracowanie: Robert Krupiński

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl