Felietony i Porady

Co nowego w Sephora

Dodano 12 października 2014 02:10, przez Barbara Mietkowska
Co nowego w Sephora

Każdy nowy sezon w modzie oznacza nowe propozycje Sephory. To przecież nie tylko sieć sklepów perfumeryjnych, ale także marka kosmetyków do makijażu. Zespół profesjonalnych makijażystów i kreatorów nowych trendów, szkoleniowców chętnie zdradzających rozliczne „sztuczki”, które ułatwiają życie. Tej jesieni obowiązuje nowa paleta barw. Sephora proponuje szarość na powiekach, kreskę nad rzęsami i metaliczne usta. 

Szarość  jest hitem sezonu i opanowała niemal wszystkie pokazy mody. Jeśli chodzi o makijaż oczu musi on podkreślać tę tendencję. Nowa paleta czterech odcieni szarości proponowana przez Sephorę pozwala wycieniować powiekę i w prosty sposób stworzyć przydymiony makijaż jesieni. Znajdziecie w niej lekko srebrzysty cień, który nakłada się na całą powiekę, jasnoszary matowy do położenia w załamaniu, jasny metaliczny, którym warto podkreślić kącik oka, by nadać intensywności spojrzeniu i ciemnoszary matowy wykańczający całość. Ważny jest także eye-liner. Moda na kreskę wcale nie mija i śmiało można powiedzieć, że jej powrót do makijażu nie jest chwilowy. I słusznie, bo nic tak nie dodaje mocy spojrzeniu i nie wydobywa koloru tęczówki jak solidne podkreślenie linii rzęs. W makijażu na ten sezon ważne są metaliczne połyski.

Zarówno na powiekach jak i na ustach. Absolutnym hitem jest morelowo łososiowy odcień szminek. Brwi nadal pozostają gęste ciemne, naturalnie wyczesane do góry. Oczywiście żaden makijaż nie zrobi wielkiego wrażenie jeśli nie zadbamy o cerę. To ona stanowi najważniejsze tło dla całości. Jak twierdzi Helen Philips, wybitna makijażystka Sephory, jeśli macie 20 minut na makijaż poświęćcie 15 minut swojej cerze. To „ klej”, który spoi całą waszą pracę. Podkłady w najnowszych technologiach stają się coraz lżejsze i mniej widoczne, dlatego też warto sięgać po odpowiednie bazy, wygładzające zarówno strukturę skóry jak i jej kolor. Według  Sephory absolutnym hitem w  tej domenie jest Photo Finish Foundation Primer marki Smashbox. 

Bez wysuszania skóry doskonale ją ujednolica, absorbuje sebum i zamyka pory. Na wiele godzin. Można stosować ją jako jedyny element makijażu lub pod podkład. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !