Felietony i Porady

Carmex z pasji do zdrowych ust!

Dodano 24 listopada 2011 12:11, przez AT
Carmex z pasji do zdrowych ust!

Jesienią pogoda nas nie rozpieszcza – temperatura spada, a nasze usta łatwo ulegają podrażnieniu i pęknięciom.  Od kilkudziesięciu lat amerykańscy farmaceuci polecają jedyne panaceum na spierzchnięte usta – balsam Carmex.

Jeszcze kilka lat temu charakterystyczny żółty słoiczek tego specyfiku, rozpoznawalny tak jak obrazy Andy’ego Warhola, można było dostać w Polsce tylko dzięki zagranicznym aukcjom internetowym czy chociażby ukochanej cioci z Ameryki, która przypadkiem przywiozła balsam w kieszeni.  W USA popularny niczym Coca-Cola, Carmex stał się marką rozpoznawalną na całym świecie. Obecnie Carmex dostępny jest także w Polsce. A wszystko zaczęło się ponad siedemdziesiąt lat temu w domu Alfreda Woelbinga, któremu przeszkadzały wiecznie spierzchnięte usta.

Pracując we własnym domu w Wauwatosa w stanie Wisconsin, Alfred opracował unikatową formułę balsamu do ust zawierającą starannie dobraną mieszankę kojącej kamfory, masła z nasion kakaowca i mentolu odpowiedzialnego za znane fanom balsamu mrowienie. Rozlewał go do małych słoiczków, a następnie wraz z żoną sprzedawali go wprost z bagażnika samochodu. Słoiczki trafiły także do lokalnych aptekarzy. Z biegiem czasu pan Alfred musiał rozwinąć działalność. Rodzinna firma Carmex Labs stała się synonimem rodzinnego sukcesu i ciężkiej pracy, a Carmex  balsamem numer jeden według amerykańskich farmacetów.

Carmex to również kultowa marka wśród wizażystów i gwiazd Hollywood. Paparazzi wiele razy uchwycili moment, w którym Selena Gomez, Scarlett Johanson czy też Lourdes, córka Madonny, sięgają po charakterystyczny żółty słoiczek. Ostatnio Carmexowe szaleństwo ogarnęło polskie blogerki, które prześcigają się w recenzjach produktu na oficjalnym profilu Carmex Polska.W drogeriach Sekret Urody dostępny jest tradycyjny Carmex w słoiczku, Carmex w sztyfcie z filtrem przeciwsłonecznym SPF15 oraz wersje w tubce: tradycyjna oraz o smaku wiśniowym i truskawkowym. Wersje owocowe także zawierają filtr UV.  Specjalnie dla pań Carmex przygotował także balsam w kształcie eskluzywnej szminki – Carmex Moisture Plus w wersji bezbarwnej clear i różowej pink. Moisture Plus to idealny towarzysz damskiej torebki i świetna alernatywa dla szminki, zgrabnie podkreślająca kolor i kształt ust.  Carmex to balsam z osobowością – warto mieć go zawsze przy sobie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl