Felietony i Porady

Alessandro Michelle stworzył perfumy Gucci Bloom

Dodano 7 maja 2017 02:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Alessandro Michelle stworzył perfumy Gucci Bloom

Od kiedy za sterami włoskiego domu mody Gucci stanął Alessandro Michelle, na całym świecie pojawiły się Gucci Girls. To miłośniczki dziewczęcego stylu, który proponuje marka. Każda kolekcja cieszy się wielkim zainteresowaniem. Również kampanie promujące zachwycają. Historie, które są w nich pokazane, idealnie zgrywają się ze stylizacjami i dodatkami francuskiego domu mody. Fashionistki chętnie noszą wszystko, co wyjdzie spod ręki Michelle. 

Dyrektor kreatywny włoskiego domu mody właśnie stworzył swój pierwszy zapach. Powstał on przy współpracy z mistrzem perfumerii Alberto Morillasem. Minimalistyczny flakonik w kształcie kwadratu wykonany jest z lakierowanej porcelany w ulubionym przez projektanta odcieniu różu. Jest on inspirowany latami 70-tymi oraz kolekcją Michelle “grandma chic”. Natomiast pudełko z motywem herbarium posiada czerwonobiały nadruk liści w stylu "toile de Jouy". To charakterystyczny motyw dla włoskiego domu mody zreinterpretowany przez Alessandro Michele.

Gucci Bloom zawiera w sobie nuty takich zapachów jak jaśmin, tuberoza, korzeń irysa i rangoon creeper (Combretum indicum). Takies połączenie zostało zaprezentowane po raz pierwszy właśnie w tych perfumach. 

Oficjalna premiera Gucci Bloom odbyła się 2 maja w nowojorskim Muzeum Sztuki Współczesnej MoMA PS1. Na wydarzeniu pojawiło się mnóstwo gości, między innymi muzy projektanta. Nie zabrakło także trzech ambasadorek perfum: Dakoty Johnson, Petry Collins i Hari Nef. Wszystkie oczywiście miały na sobie kreacje Gucci i wyglądały olśniewająco. 


Zapach Gucci Bloom będzie dostępny jako 30, 50 i 100ml. wody perfumowanej. Na sklepowe pułki trafi w sierpniu 2017 roku. Kwiatowe perfumy dołączą do kultowych linii Guilty, Bamboo, Flora i Gucci by Gucci. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !