Felietony i Porady

Wspaniałe wegańskie kosmetyki Noyau

Dodano 23 lipca 2018 02:07, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Wspaniałe wegańskie kosmetyki Noyau

fot. Daria Szczygieł

Noyau to polska marka kosmetyków naturalnych, wegańskich, nie testowanych na zwierzętach. Obecnie marka wypuściła w czerwcu swój pierwszy produkt – ochronne serum antyoksydacyjne, które w kompleksowy sposób ma ochronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników oraz czynnikami środowiskowymi. Jest to produkt poranny, który jednocześnie nawilża i odżywia i doskonale nadaje się pod makijaż.  Produkt od samego początku zbiera bardzo dobre recenzje. Kobiety chwalą sobie jego uniwersalność, naturalny ziołowy zapach, fakt, że rozjaśnia oraz rozświetla cerę i wskazują, że działa niczym baza wygładzająca, zwęża pory, a makijaż znacznie lepiej się trzyma. Produkt nadaje się także dla skóry tłustej, z niedoskonałościami, gdyż nie zapycha porów, nie posiada w swych składzie olejów. Został stworzony także z myślą o kobietach, które chciałyby poprawić kondycję skóry i zrezygnować z czasem z makijażu. Już teraz pojawiły się opinie, że niedoskonałości cery są mniejsze, cera jest rozjaśniona. 

Produkt był tworzony w rytmie „slow”, pod każdym względem. Począwszy od etykiety i opakowania, skończywszy na recepturze, badaniach i produkcji. Cały proces tworzenia trwał rok. Etykietę zdobi wspaniała akwarela zdolnej artystki Margo Hupert (@margo.hupert.art). Receptura była testowana, modyfikowana i cechuje ją oryginalność. Nie ma na rynku drugiego takiego produktu. Eksperci od pielęgnacji skóry wciąż apelują o stosowanie codziennie rano serum z witaminą C przed zaaplikowaniem kremu nawilżającego. Serum Noyau ma także działanie antysmogowe, ale jego skład nie opiera się wyłącznie na antyoksydantach, które jak potwierdzają badania, zwalczają wolne rodniki namnażające się w aktualnych warunkach środowiska. Ma w swoim składzie dodatkowy, wyjątkowy składnik pochodzenia naturalnego, a mianowicie otrzymwany z glonu morskiego – PHYCOSACCHARIDE APG, który blokuje skórę przed przedostawaniem się do niej szkodliwych substancji, metali ciężkich, związków organicznych zawartych w zanieczyszczonym powietrzu, które odpowiedzialne są za starzenie skór, powstawanie wyprysków i plam. Przeprowadzone badania potwierdziły min, że  PHYCOSACCHARIDE APG wyłapuje metale ciężkie, jak ołów (do 80%) oraz kadm (do 98%), a po umyciu skóra chroniona przez ten składnik zawiera o 38% mniej szkodliwych cząsteczek. Ponadto chroni skórę przed dymem ttoniowym, który jest odpowiedzialny za zmniejszenie poziomu nawilżenia i dotlenienia, powoduje powstawanie wolnych rodników i podkreśla zmarszczki. Skóra dzięki temu odzyskuje integralność, żywotność jej komórek jest chroniona w 100%.  

Antoksdanty zastosowane w serum zostały dobrane tak aby wzajemnie wzmacniał swoje działanie. Najlepszy duet w postaci Witaminy C i E ma swoje źródło w naturze. W składzie znalazł się wyciąg ze śliwki kakadu (Superox C), który jest obecnie największym źródłem witaminy C i polifenoli. 

Dlatego też, efekty stosowania serum są bardzo szybko widoczne. To co gołym okiem nie jest widoczne jest bardzo często przez nas ignorowane. I dotyczy to właśnie niewidocznych dla nas wolnych rodników i wszystkich szkodliwych substancji zawartych w powietrzu (tj. NOx, policykliczne węglowodory aromatyczne, lotne składniki organiczne, bardzo małe cząsteczki PM 2.5, SO2, CO, metale ciężkie). Wystarczy jednak regularnie i konsekwentnie stosować produkt chroniący przed ich działaniem, a wiele problemów skóry zacznie się zmniejszać. Jej kondycja się odbuduje i  będzie to widoczne na zewnątrz. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !