Felietony i Porady

Szosza

Dodano 8 kwietnia 2017 02:04, przez Piotr Zyznowski
Szosza

Kim jest Szosza? Dlaczego Aron Greidinger wciąż nie może o niej zapomnieć? Czy jest ona ucieleśnieniem niewinności czy gąbką, która wchłania wszelki brud i perwersję świata? Aby poznać odpowiedzi na te pytania warto wybrać się do Teatru Żydowskiego na spektakl pt. „Szosza” w reżyserii Karoliny Kirsz. Pokazy odbędą się gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w kwietniu (sobota 8 IV i niedziela 9 IV) i maju (środa 17 IV i czwartek 18 IV). W kwietniu bilety na ten spektakl można zakupić w specjalnej niższej cenie!

Opis spektaklu:

Aron Greidinger, syn ortodoksyjnych Żydów, ucieka w świat nowoczesności, samospełnienia i hedonizmu. Jako początkujący pisarz błąka się po ulicach Warszawy, szukając literackiego natchnienia i odwiedzając swoje liczne kochanki. Jednak nie potrafi zapomnieć o Szoszy, dziwnej dziewczynce, z którą się wychował…

Spektakl zadaje pytanie o miejsce tradycji w naszym życiu. Pragniemy wyzwolić się z jej okowów, zyskać wolność, ale płacimy za to wysoką cenę – jest nią poczucie pustki i osamotnienia. Świat zmierza tanecznym krokiem do katastrofy, istniejący porządek chwieje się w posadach, a wszyscy tylko pragną „zanurzyć się na chwilę w rozkoszy nim nie znikną na wieki”.

Strona www spektaklu (recenzje, zdjęcia, więcej informacji): http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/szosza

Kolejne terminy: sob. 8 i nd. 9 kwietnia, śr. 17 i czw. 18 maja 2017 r. (spektakle w niedziele o g. 18.00, w pozostałe dni o g. 19.00)

Miejsce: Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, aleja Niepodległości 141A

Bilety: 40-60 zł w maju i 25 zł w kwietniu

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !