Felietony i Porady

Passion

Dodano 22 marca 2015 02:03, przez Redakcja
Passion

Passion to interdyscyplinarny spektakl wyprodukowany przez Piotra Hulla - fryzjera, wydawcę magazynu Żurnal, właściciela salonu Wilcza 18 oraz współwłaściciela Barberian Academy & Barber Shop. Piotr jest też autorem scenariusza orza razem z Martyną Iwańską współ-reżyserem Pasji.

Spektakl, składający się z 7 części, łączy w sobie takie dyscypliny jak: balet, teatr, muzyka, improwizacja, performance , video-art w reżyserii utalentowanej Martyny Iwańskiej... oraz pokaz fryzjerstwa. Mimo swojego artystycznego wyrazu, jest on zaprojektowany z matematyczną precyzją. Towarzyszy mu liczba 14 - odpowiadająca Pasji właśnie.

Akcja rozegra się na 14 polach szachownicy, pojawi się 14 modelek (wśród nich Katarzyna Butowtt, Katarzyna Smolińska i Agata Ubysz), które w dwóch podejściach czesać będzie 7 fryzjerów w 14 ruchach. Elementem spektaklu będzie też 14 określeń dla pasji, z czego 13 pochodzi od absolutnie przypadkowych osób, a 14 - od Piotra Hulla.

W spektaklu pasja zostanie przedstawiona jako forma eskapizmu, jednak nie chorobliwego, a wyzwalającego. Jak mówi Piotr Hull, dla niego pasja jest drogą do wolności, kluczem otwierającym klatkę zobowiązań, sposobem na wymknięcie się przytłaczającej rzeczywistości. Jego zdaniem tylko ci z nas, którzy żyją oddając się swojej pasji są prawdziwie wolni.

Drugim dylematem, jaki porusza spektakl, jest kwestia wieczności i

dążenia do niej. Każdy artysta chce być zapamiętany, a poprzez swoją sztukę szuka drogi do sławy i nieśmiertelności.

Mentorem i opiekunem przedsięwzięcia jest Krzysztof Materna.

W projekcie biorą udział także: aktorki Marieta Żukowska i Agnieszka Żulewska, soliści Polskiego Baletu Narodowego: Aleksandra Liashenko i Paweł Koncewoj oraz najlepsi mistrzowie sztuki fryzjerskiej w Polsce. Dyrektorem muzycznym przedsięwzięcia jest Paweł Lucewicz, przy udziale Leszka Lorenta.

Rolę przewodnika, niemal niemego poruszyciela różnych światów,

Zagra Marieta Żukowska - utytułowana aktorka teatralna, szerszej

Publiczności znana z filmów Generał, W imieniu diabła, Ciacho oraz seriali: Majka, Instynkt, czy Hotel 52. W rolę jej alter-ego wcieli się Agnieszka Żulewska, którą już wkrótce zobaczymy w wyczekiwanym filmie "Chemia". Przeprowadzą widzów przez 7 kolejnych części spektaklu: Początek, Ciszę, Pustkę, Wnętrze, Serce, Wieczność oraz Zakończenie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !