Felietony i Porady

Pamiętnik z powstania warszawskiego - Miron Białoszewski

Dodano 4 sierpnia 2009 10:08, przez Redakcja
Pamiętnik z powstania warszawskiego - Miron Białoszewski

Przedstawienie w reżyserii Jerzego Bielunasa wystawione na placu Krasińskich w Warszawie wpisało się w obchody 65. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Reżyser zrobił spektakl na podstawie książki Mirona Białoszewskiego "Pamiętnik z powstania warszawskiego".

Uwagę widzów już na początku przykuła nowoczesna scena z rozwieszoną w powietrzu plątaniną kanałów. Spektakl połączył pokolenia artystów. Można było zobaczyć Alinę Janowską, która brała udział w powstaniu oraz Stanisławę Celińską, której dziadek i mama też w nim walczyli.

"Zdecydowałam się na udział w koncercie ze względu na rodzinną pamięć. W rodzinnych rozmowach temat powstania był bolesny. Wojna zniszczyła marzenia wielu ludziom. Mama była skrzypaczką, miała wyjechać do konserwatorium do Paryża. Została. O tym, co wraz z innymi przeżyła, trzeba pamiętać" - zwierzyła się Stanisława Celińska.

Obok aktorek na scenie można było zobaczyć młodsze pokolenie artystów, którzy powstanie znają jedynie z książek: Katarzynę Groniec, Annę Marię Jopek, Roberta Więckiewicza, Macieja Maleńczuka i Adama Nowaka. O oprawę taneczną, która była dużym atutem widowiska zadbał Maciej Florek, laureat pierwszej edycji programu "You Can Dance". Koncert urozmaiciły także pokazy multimedialne. W projekcjach filmowych można było zobaczyć Warszawę, jakiej dzisiaj już nie ma.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl