Felietony i Porady

Kultura - Teatr strona 2/15

Kultura - Teatr

Premiera „Wiery Gran” w Żydowskim w 10 rocznicę śmierci artystki

7 listopada 2017, 03:11

24 listopada 2017 roku Teatr Żydowski zaprasza na kolejną premierę poświęconą pamięci polskiej artystki żydowskiego pochodzenia, piosenkarki i aktorki kabaretowej i filmowej, Weroniki Grynberg, występującej pod pseudonimem Wiera Gran. Spektakl pt. „Wiera Gran” reżyseruje Jędrzej Piaskowski. Pokazy odbędą się gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. Po premierze spektakl wystawiany będzie 25 i 26 listopada oraz 2 i 3 grudnia.   więcej »

Wąsy- Och-Teatr, Duża Scena
16 września 2014, 02:09

Sztuka „Wąsy” została napisana przez Macieja Kowalewskiego na zlecenie Teatru Montownia w hołdzie wszystkim wąsatym na ciele i umyśle. Jest to antykorporacyjna ekologiczna tragikomedia omyłek, katastrof mniejszych i tych apokaliptycznych. więcej »

XI edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
6 lipca 2014, 01:07

XI edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jak co roku odbędzie się w ostatnim tygodniu sierpnia. Festiwal i towarzyszące mu imprezy to propozycje dla miłośników kultury żydowskiej. Oprócz licznych wydarzeń muzycznych, literackich, wizualnych czy warsztatów, ważną część stanowić będą spektakle teatralne. Od 23 do 31 sierpnia 2014 r. będą odbywać się spektakle dramatyczne, muzyczne i kabaretowe, monodramy oraz czytania performatywne.  więcej »

STRZĘPKA/DEMIRSKI E03: SABAT DOBREGO DOMU
24 czerwca 2014, 01:06

Już 28 czerwca w Teatrze Imka odbędzie się premiera najnowszego spektaklu duetu Strzępka  Demirski pt. E03: SABAT DOBREGO DOMU. To trzeci z czterech odcinków serialu teatralnegopt. „Klątwa, odcinki z czasu beznadziei”. więcej »

 
Kafka tańczy” do muzyki Piotra Mossa w Teatrze Żydowskim 16, 17 i 18 maja
11 maja 2014, 01:05

„Kafka tańczy” to spektakl, który triumfował na scenach teatralnych m. in. w Australii, USA, Francji - teraz mamy okazję oglądać go w Warszawie. Rolą panny młodej w sztuce „Kafka Dances” u boku Lecha Mackiewicza, reżysera adaptacji w Teatrze Żydowskim w Warszawie, debiutowała Cate Blanchett w Sydney Theater Company i otrzymała za nią prestiżową australijską nagrodę teatralną dla najlepszej debiutantki. więcej »

BAGAŻE KULTURY
16 kwietnia 2014, 01:04

Teatr Żydowski zaprasza w niedzielę 27 kwietnia o godz. 14.00 na dziewiąte spotkanie z cyklu „Bagaże kultury”. Bohaterką kolejnego spotkania będzie wybitna aktorka teatralna i filmowa oraz wspaniała pedagog, Ryszarda Hanin.BAGAŻE KULTURY… Bo bagaże pełne wspomnień i opowieści, rękopisów, książek, taśm filmowych, teatralnych fotosów, bo bagaże emigrantów, wyrzuconych, podróżników, poszukiwaczy. Bagaże i tożsamość ich właścicieli więcej »

Depresja komika
24 marca 2014, 01:03

Kolejna artystyczna współpraca Teatru Polonia z Teatrem Montownia to spektakl DEPRESJA KOMIKA, czyli przezabawna historia zawodowego „rozśmieszacza”, który ku zaskoczeniu wszystkich będzie się musiał zmierzyć z… depresją oraz ze swoim terapeutą! Co więcej, niekontrolowane wybuchy śmiechu na widowni gwarantują swoim profesjonalizmem aktorzy Rafał Rutkowski i Adam Woronowicz oraz reżyserujący spektakl Michał Walczak, który jest też autorem tekstu sztuki. więcej »

 
Skrzypek na dachu
10 marca 2014, 01:03

14, 15 i 16 marca w Teatrze Żydowskim, w związku ze zmianą repertuaru, będziemy mieli okazję zobaczyć kultowego „Skrzypka na dachu” – musical, którego główny motyw słyszał każdy. Nadal jednak nie każdy ten spektakl widział, dlatego Teatr Żydowski serdecznie zaprasza w weekend!  więcej »

Serial polityczny w teatrze – najnowsza premiera duetu Strzępka – Demirski
26 lutego 2014, 01:02

Już 19 marca w Teatrze Imka w Warszawie, a wcześniej 14 marca w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie odbędzie się premiera najnowszego spektaklu niepokornego duetu Strzępka – Demirski pt. „Don’t mess with Jesus”. To pierwszy z czterech odcinków serialu teatralnego pt. „Klątwa, czyli odcinki z czasu beznadziei”. Możemy się spodziewać kolejnego odautorskiego komentarza do aktualnych wydarzeń politycznych i społecznych, którego ostrze tym razem dosięgnie ludzi władzy: polityków, media.  Producentami serialu są Teatr Łaźnia Nowa z Krakowa oraz warszawski Teatr Imka. więcej »

„Mistrzowie sceny żydowskiej”
31 stycznia 2014, 01:01

Grażyna Szapołowska gościem specjalnym 3. spotkania z cyklu "Mistrzowie Sceny Żydowskiej" o I. L. Perecu9 lutego o godz. 14:00 Teatr Żydowski zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu „Mistrzowie sceny żydowskiej”, którego bohaterem będzie poeta, nowelista i dramatopisarz Icchok Lejb Perec, który tworzył w języku jidysz, hebrajskim i polskim. W czasie spotkania przybliżone zostaną życie i twórczość Pereca, a fragmenty jego utworów przedstawi gość specjalny, Grażyna Szapołowska. Opiekę artystyczną nad spotkaniem sprawować będzie Gołda Tencer. więcej »

 
PRZYSTANEK POEZJA. ZUZANNA GINCZANKA – cykl spotkań w Teatrze Żydowskim
20 stycznia 2014, 01:01

Zapraszamy 21 stycznia o godz. 19:00 do Teatru Żydowskiego w Warszawie na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Przystanek poezja”.  Wieczór będzie poświęcony poezji Zuzanny Ginczanki. Wstęp wolny! więcej »

Spektakl `Wodewil Warszawski`.
17 stycznia 2014, 01:01

Spektakl `Wodewil Warszawski`. więcej »

 „Koszałki Opałki”
10 stycznia 2014, 01:01

14 i 28 stycznia o godz. 19.00 zapraszamy do Teatru Żydowskiego na przedstawienie „Koszałki Opałki” w reżyserii Pawła Paszty. więcej »

 
wybierz stronę