Felietony i Porady

"Gdzie jest Dory" w kinach od 17 czerwca!

Dodano 13 czerwca 2016 07:06, przez Redakcja
"Gdzie jest Dory" w kinach od 17 czerwca!
 
Pamiętacie „Gdzie jest Nemo”? Czas na nową, ekscytującą przygodę w morskich głębinach w towarzystwie starych przyjaciół! Tytułowa bohaterka najnowszej produkcji Disney/Pixar, „Gdzie jest Dory”, wyruszy na poszukiwania swojej rodziny oraz… samej siebie.
 
Dory, Marlin i Nemo wypływają w nową, pełną wrażeń podróż. Przygoda poprowadzi ich aż do wybrzeży Kalifornii, a po drodze bohaterowie spotkają cały wachlarz fascynujących morskich stworzeń. 
 
Historia zaczyna się rok po wydarzeniach opowiedzianych w pierwszym filmie. – Dory zupełnie nieoczekiwanie przypomina sobie zdarzenie, w wyniku którego przed laty oddzieliła się od rodziców – opowiada reżyser Andrew Stanton. – Nagle zalewają ją wspomnienia i odczuwa pragnienie odnalezienia rodziny.
 
Twórcy „Gdzie jest Dory” postanowili opowiedzieć historię rybki, która w pierwszym filmie była nieco w cieniu Nemo. – Każdy zapamiętał Dory jako zabawną rybkę, ale ja zawsze postrzegałem to jako maskę – opowiada reżyser. – Postanowiłem wyjaśnić widzom, co się stało, kiedy Dory była mała. Jak straciła pamięć krótkotrwałą i jakie były tego konsekwencje? Co się stanie, jeśli znów się zgubi? Czy da radę odnaleźć rodziców?
 
Dory nie pamięta szczegółów z codziennego życia, jak na przykład imienia Nemo, ale jej pamięć emocjonalna ma się dobrze. Miłość do rodziców tkwi w niej przez cały czas. – W tej historii Dory szuka tak naprawdę sama siebie, w wielu wymiarach – dodaje Stanton. – Jest fascynująca i bezbronna. Dlatego musi odkryć w sobie ukrytą moc.
 
W roku 2008 Amerykański Instytut Filmowy umieścił film Gdzie jest Nemo pośród 10 najlepszych animowanych produkcji wszech czasów. W najnowszej animacji Disney/Pixar Gdzie jest Dory tytułowa bohaterka wraz z przyjaciółmi – Nemo i Marlinem – postanowi odkryć tajemnice swojej przeszłości. Co pamięta? Gdzie są jej rodzice? Gdzie nauczyła się mówić językiem wielorybów?
 
„Gdzie jest Dory” w kinach od 17 czerwca
 
Źródło: materiały prasowe

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !