Felietony i Porady

Sophisti dla dzieci strona 3/4

Sophisti dla dzieci

Jesień pełna skarbów

22 października 2018, 03:10

Złota jesień to wspaniała pora roku na spacery z dzieckiem. Parki i skwery zasypane są dywanem liści, które aż się proszą, by wykorzystać je do zabawy. Nie marnujcie czasu i codziennie wyruszajcie, by sprawdzić, jakie niespodzianki przynosi kolejny dzień.     więcej »

"Gdzie jest Dory" w kinach od 17 czerwca!
13 czerwca 2016, 07:06

Pamiętacie „Gdzie jest Nemo”? Czas na nową, ekscytującą przygodę w morskich głębinach w towarzystwie starych przyjaciół! Tytułowa bohaterka najnowszej produkcji Disney/Pixar, „Gdzie jest Dory”, wyruszy na poszukiwania swojej rodziny oraz… samej siebie. więcej »

Oryginalny prezent na zakończenie roku szkolnego – jak nie wprawić nauczyciela w zakłopotanie?
9 czerwca 2016, 01:06

 Dla jednych to zwyczajny gest wdzięczności, dla innych sposób na podwyższenie oceny – kwestia wręczania kosztownych prezentów dla nauczycieli na zakończenie roku szkolnego wciąż budzi skrajne emocje. Rodzice często decydują się na drogi i często nietrafiony prezent albo pozostają przy tradycyjnym kwiatku, którego żywotność jest krótka. Jak nie dać się zwariować i sprawić nauczycielowi prezent, który rzeczywiście go ucieszy i nie wzbudzi podejrzeń?  więcej »

Którym z 5 typów rodziców jesteś?
27 maja 2016, 12:05

To, w jaki sposób robimy zakupy, może o nas sporo powiedzieć. Okazuje się, że współczesnych rodziców można podzielić na kilka grup: Rodzice Slow, Rodzice Pilni, Rodzice New Tech, Rodzice Minimalistyczni i Niezależni. Kryterium podziału stanowiły wartości, którymi się kierują, wybierając produkty dla dzieci, ich zaangażowanie w trendy oraz wykorzystywane technologie.    więcej »

 
W jaki sposób uczyć dzieci jak mądrze wydawać pieniądze?
16 maja 2016, 02:05

Daria Widawska uczy swojego syna wartości pieniądza. Gwiazda regularnie wypłaca dziecku kieszonkowe i pozwala mu je wydać na co tylko chce. Czy taka metoda się sprawdza? O tym opowiada sama aktorka. więcej »

 Vivi & Oli i Kardashian Kids
27 kwietnia 2016, 02:04

Katarzyna Przydryga autorka bloga VIVI&OLI podczas sesji zdjęciowej marki Kardashian Kids.   więcej »

Dla małych księżniczek – Little Lady Line od Gatty
27 kwietnia 2016, 01:04

Wyjątkowe wydarzenie wymaga wyjątkowej oprawy. W maju będzie nim niewątpliwie pierwsza komunia. Oprócz sukienki komunijnej, dziewczynki potrzebować będą także odpowiednich dodatków – a wśród nich – pięknych, śnieżnobiałych rajstopek. Marka Gatta właśnie z myślą o tej ważnej uroczystości stworzyła więc dedykowaną, subtelną, a jednocześnie elegancką linię rajstop Little Lady Line, które będą stanowiły idealne uzupełnienie komunijnego stroju.   więcej »

 
Jak zadbać o wizerunek dziecka w sieci? O zjawisku sharentingu
21 kwietnia 2016, 01:04

Każdy dumny rodzic lubi chwalić się zdjęciami swoich dzieci, a media społecznościowe znacznie im to ułatwiły. Choć w dobie Internetu jest to zupełnie naturalny proces, niektórzy rodzice robią to zbyt pochopnie i bez selekcji. Ponad ¾ rodziców przyznaje, że zna osoby, które zdecydowanie zbyt często dzielą się zdjęciami swoich pociech w sieci, nie zważając na zagrożenia i konsekwencje. O czym musimy pamiętać, udostępniając zdjęcia dziecka w sieci i jak inaczej utrwalać wspomnienia maluchów? więcej »

Prawidłowe nawyki żywieniowe… zacznijmy od śniadania!
19 kwietnia 2016, 02:04

Od tego, co spożywa nasza pociecha zależy jej samopoczucie, sprawność intelektualna i ruchowa. Pierwszy, pożywny posiłek rozbudza i dodaje energii na początek aktywnego dnia. Jak zapewnić dziecku odpowiednią porcję składników mineralnych o poranku i sprawić, aby wspólne spożywanie stało się rytuałem?  więcej »

Sylveco dla dzieci
5 kwietnia 2016, 11:04

Skóra dziecka jest wyjątkowo delikatna – jest kilka razy cieńsza od skóry dorosłego człowieka i nie posiada jeszcze całkowicie szczelnej bariery lipidowej. więcej »

 
Moda i gadżety dla najmłodszych
29 marca 2016, 03:03

Akcja „Dziecko” już w kwietniu we wszystkich drogeriach Rossmann.  więcej »

Blog Vivi&Oli w finale plebiscytu "Blog Roku" w dwóch kategoriach!
11 marca 2016, 03:03

Vivi&Oli Kids Fashion Blog to strona o modzie dziecięcej, która zdobywa coraz więcej fanów. Katarzyna Przydryga, mama dwójki tytułowych bohaterów oraz autorka bloga, po raz drugi bierze udział w plebiscycie „Blog Roku”. więcej »

Gdzie trzymać zabawki dziecka?
10 marca 2016, 12:03

Żadne dziecko się bez nich obejść nie może. I bardzo dobrze. Czym bowiem byłoby dzieciństwo bez zabawek? Zwłaszcza że zabawki nie tylko bawią, ale i uczą. Kolorowe, edukacyjne, interaktywne dają pociechom moc radości. I o ile problemem nie jest ich obecność, to problematyczna może okazać się ich ilość. Zasadne wydaje się być pytanie, które tak często zadają młode mamy: gdzie trzymać ten ogrom zabawek? Jak je przechowywać, by mieć do nich łatwy i szybki dostęp, gdy maluch chce się bawić oraz by móc je szybko posprzątać, gdy już jest po zabawie?  więcej »

 
wybierz stronę