Felietony i Porady

Suburban Queen - torebki PAULABAAR

Dodano 8 października 2018 03:10, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Suburban Queen - torebki PAULABAAR

PAULABAAR to nowa marka akcesoriów absolwentki Katedry Mody ASP w Warszawie – Pauliny Bierzgalskiej-Sikorskiej. Stworzona z myślą o świadomych konsumentach mody, PAULABAAR łączy ze sobą współczesne ideały slow fashion z rzemiosłem i luksusowym wykonaniem. Wszystkie produkty wykańczane są ręcznie, z dbałością o środowisko. Ich wytrzymałość dorównywać ma tym sprzed ery masowej produkcji.

Punktem wyjścia w procesie twórczym projektantki są proste historie i towarzyszące im uczucia. Na ich podstawie powstają kolaże, które stają się bazą do szerszego, uniwersalnego spojrzenia. Te proste historie uchwycił na zdjęciach Kamil Kotarba.Kampania reklamowa PAULABAAR to bardzo osobista sesja Charlotte Tomaszewskiej i jej siostry Józefiny, nigdy dotąd niefotografowanych razem.

Kolekcja nosi roboczą nazwę „Suburban Queen” i została zainspirowana polskimi przedmieściami i wsią oraz wyabstrahowanym wyobrażeniem kobiety tam mieszkającej. Z zestawienia wyobrażenia o tym, co wiejskie i tego, co wielkomiejskie powstał miks bluzek inspirowanych fartuchami i kubrakami połączonych z eleganckimi torebkami noszonymi na przedramieniu. To połączenie klisz myślowych było moim punktem wyjścia przy pracy nad kolekcją.  

"Z założenia chciałam jednak zaprojektować coś nowoczesnego, łączącego wielofunkcyjność z estetyką kolażu, która jest mi szczególnie bliska", mówi projektantka. 

W skład kolekcji wchodzą trzy modele: duża torba zmieniająca się w plecak, mała torebka zmieniająca się w saszetkę typu „nerka”, oraz tkana ręcznie siatka zakupowa. Torby tworzone są w małych seriach, wykańczane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych technik rzemieślniczych. Staram się, by były także świetnie wykonane w środku to w końcu tam, jako ich użytkownicy, zaglądamy najczęściej. Każdy z modeli jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !