Felietony i Porady

Polecamy! - t-shirt z haftem od momu warsaw.

Dodano 30 stycznia 2017 03:01, przez Katarzyna Frąckowiak
Polecamy! - t-shirt z haftem od momu warsaw.

Zazwyczaj hafty kojarzą nam się z wyszywanymi przez nasze babcie obrazkami krajobrazów czy zwierząt. Siedzące w wielkim fotelu z tamborkiem i nićmi w dłoni, tworzyły własne drobne dzieła sztuki. W ostatnich sezonach haft stał się bardzo modny w świecie mody. Przywrócił go do życia Alessandro Michelle, aktualny dyrektor kreatywny marki Gucci. Od samego początku, kiedy zarządza we włoskim domu mody, zaczął dodawać piękne hafty na poszczególne części ubrań. Świat oszalał na punkcie tego dodatku. Stał się kilku sezonowym trendem.


Zdaniem projektantów haft powinień być nie tylko ładny, ale także nieść za sobą jakieś przesłanie. Podobnie jest w przypadku polskiej młodej marki momu warsaw.
momu warsaw to marka od kobiet dla kobiet, wyznawająca ideę slow fashion. Monika, właścicielka brandu jest ilustratorką i postawiła sobie za cel zbudowania marki dla konkretnej grupy odbiorców. Studiowała ilustrację modową na uniwersytecie w Birmingham. Przez jakiś czas pracowała w redakcjach magazynów i w pracowniach znanych kreatorów mody. Artystka czuła jednak, że to nie jest do końca to, co chce robić.
Magda, tworząc markę momu warsaw, postawiła na proste t-shirty, na które sama wymyśla grafiki, a następnie odzwierciedla je haftując. Wzory są ciekawe, oryginalne, a przede wszystkim odważne, a czasami wręcz prowokacyjne. Na białych koszulkach widzimy między innymi dłonie ukazujące gest stosunku płciowego, Maryję, Fridę Kahlo, joginki różnej narodowości, napis ,,strong is the new pretty" czy piękne oko.
Hafty na t-shirtach momu warsaw mają przesłanie feministyczne, dlatego ubierają je niezależnie od wieku nowoczesne, silne, zdecydowane kobiety, które mają własne zdanie i potrafią walczyć o swoje prawa. W okresie, kiedy w Polsce prawa kobiet są niepewne, takie koszulki mogą być wielkim wsparciem.
Nam najbardziej podoba się koszulka z haftem dłoni ukazujących stosunek płciowy. Brawo za pomysł!

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !