Felietony i Porady

Helanko - kultowe rajstopy w nowej odsłonie

Dodano 8 marca 2016 12:03, przez Informacja prasowa
Helanko - kultowe rajstopy w nowej odsłonie

Kto wie, co oznacza zwrot „helanko”? Z pewnością nie przedstawiciele najmłodszego pokolenia. Natomiast nasze mamy i babcie jak najbardziej. W latach 60-tych w Polsce stylonowe pończochy zostały bowiem wyparte przez rajstopy produkowane z elastycznej przędzy o nazwie „helanko”, którą cechowały charakterystyczne prążki. To one święciły triumfy przez wiele następnych lat, stając się towarem luksusowym i obowiązkowym upominkiem z okazji Dnia Kobiet. Dziś wracają w nowej odsłonie dzięki marce Gatta, która prezentuje prążkowane rajstopy Helanko Vintage Style, wyjątkowo miękkie i komfortowe. Ten kultowy model stworzony w najnowszej technologii wraca do modowych łask!

 W latach 60-tych w Polsce, rajstopy produkowane z elastycznej przędzy „helanko” (włókno poliamidowe lub poliestrowe), były odpowiednikiem dzisiejszych zwykłych rajstop elastilowych. Ich potencjał w czasach PRL-u został zauważany przez ówczesną władzę i dlatego w tym okresie każda kobieta w dniu swojego święta mogła liczyć na ten „luksusowy” upominek, życzenia i goździk. Choć rajstopy te znacznie odbiegały od współczesnych, nowoczesnych modeli, wiele kobiet wspomina je z sentymentem. Zwłaszcza ich charakterystyczne prążki. Dlatego marka Gatta, wykorzystując najnowsze rozwiązania technologiczne, stworzyła je w nowej odsłonie. Dzięki temu powstał wyjątkowy model Helanko Vintage Style!

Czas na vintage! 

Helanko Vintage Style to wyjątkowo miękkie i komfortowe rajstopy, inspirowane latami 60-tymi. Ten model to nie tylko design, to też najnowsza technologia. Gatta stworzyła kultowe rajstopy prążkowane w ulepszonej wersji, dzięki zastosowaniu nowoczesnego włókna poliamidowego z dodatkiem elastanu. Sprawia to, że są one aksamitnie miękkie, matowe i wygodne. Ponadto, posiadają wyjątkową konstrukcję z bezuciskowym ściągaczem, a także mają wyprofilowaną piętę i palce. Dzięki temu idealnie dopasowują się do sylwetki. Dostępne są w grubości 40 den i w 3 modnych kolorach: głębokim granacie, ciemnym szarym i czarnym. 

Retro w modzie króluje już od kilku sezonów. Teraz dzięki rajstopom Helanko Vintage Style, bardzo szybko wprowadzisz ten styl do swojej garderoby.  

Rajstopy Helanko Vintage Style marki Gatta dostępne będą w salonach firmowych w całej Polsce i na stronie internetowej marki od marca. Ich cena wynosi 35,90 zł.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !