Felietony i Porady

Dzbanki BRITA w wersji Cool

Dodano 10 lipca 2015 02:07, przez Redakcja
Dzbanki BRITA w wersji Cool

Ale ciepło!

Latem, w szczególnie gorące dni, marzymy o chwili wytchnienia od tropikalnych temperatur.
W najcieplejszym okresie, czyli na przełomie lipca i sierpnia, nasze przegrzane organizmy domagają się ochłody,  dlatego chowamy się do cienia, doceniamy przeciągi i chętnie włączamy klimatyzację lub choćby wentylator. Podczas największych upałów lekarze zalecają pozostanie w domach oraz regularne picie wody. Jeśli zaś wychodzimy na zewnątrz, nie zapominajmy o nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i kremie z filtrem.

W letnie miesiące szukamy orzeźwienia: częściej bierzemy prysznic, z przyjemnością wskakujemy do basenu czy jeziora. Mieszkańcy miast bardzo cenią sobie popularne w ostatnim czasie kurtyny wodne, orzeźwiające przechodniów strumieniem zimnej wody.

Źródła ochłody szukamy też na poziomie diety – potrawy i napoje zmieniamy na lżejsze, bardziej orzeźwiające. Triumfy święcą chłodniki, sałatki, lody, lemoniady, koktajle, mrożone herbaty i oczywiście świeża, najlepiej zimna, woda.

Ale chłodno!

Jak przygotować napój, który doskonale ochłodzi organizm w słoneczny dzień? Wystarczy sięgnąć po świeżą wodę oraz kilka dodatków w postaci herbaty, owoców, ziół, syropów i kostek lodu.
Do przygotowywania zimnych napojów w domu doskonale sprawdzą się dzbanki BRITA, dzięki którym dostęp do świeżej, czystej wody, idealnej do przygotowania pysznego napoju, uzyskamy w kilka chwil! Modele BRITA Marella i Elemaris w wersji Cool to eleganckie i wygodne dzbanki, które bez trudu mieszczą się w drzwiach lodówki. Mają 2,4 l pojemności całkowitej oraz 1,4 l wody filtrowanej, co pozwala na przyrządzenie orzeźwiających napojów dla kilku osób. Jeżeli z kolei pijemy tylko czystą wodę, możemy ją przechowywać w dzbanku w lodówce, dzięki czemu w każdym momencie mamy świeżą i zimną wodę, którą ugasimy pragnienie. Dzbanki BRITA Marella i Elemaris nie zajmują wiele miejsca, są estetyczne i nowoczesne, a elementy takie jak dzbanek i lejek można umyć w zmywarce.

BRITA Marella to elegancki dzbanek, posiadający wygodny uchwyt, pokrywkę z uchylną klapką wlewu, półprzezroczysty lejek oraz wskaźnik Memo, przypominający o konieczności wymiany wkładu filtrującego MAXTRA. Dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, obecnie także w letniej, barwnej edycji limitowanej.

BRITA Elemaris posiada nowoczesny design oraz gumowane dno i uchwyt, pozwalające na wygodne nalewanie oraz odstawianie dzbanka. Ma także innowacyjny wskaźnik wymiany wkładów BRITA Meter,który mierzy  realne zużycie wkładu filtrującego poprzez pomiar trzech parametrów: twardości wody, ilości filtrowanej wody oraz czasu użytkowania wkładu.

Wymienne wkłady MAXTRA obecne w obu rodzajach dzbanków to najnowsza generacja wkładów filtrujących. Filtr zatrzymuje zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, rdza). Wymiennik jonowy redukuje twardość wody oraz wybrane metale ciężkie, takie jak ołów i miedź. Węgiel aktywowany niweluje substancje wpływające negatywnie na zapach oraz smak wody kranowej, np. chlor, wybrane pestycydy i zanieczyszczenia organiczne. Filtracja końcowa zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia mechaniczne.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !