Felietony i Porady

Clara-Veritas z myślą o kobietach

Dodano 15 stycznia 2015 02:01, przez Redakcja
Clara-Veritas z myślą o kobietach

Marka Clara-Veritas została założona przez Krystynę Ewę Wyspiańską w roku 2011. Celem przyświecającym właścicielce marki było danie kobietom tego, czego pragną najbardziej i na co zasługują, a zatem luksusu, komfortu i elegancji.

„Kobiety w mojej rodzinie zawsze były silne i niezależne. Wielokrotnie musiały wykazywać się niezwykłą zawziętością, siłą i determinacją, aby poradzić sobie w trudnych czasach, jeszcze wówczas bardzo męskiego świata. Pomimo tego, nigdy nie zapomniały one o swojej kobiecości. To one wszczepiły we mnie poczucie stylu, elegancji i klasy. Moja mama i babcia były dla mnie inspiracją przez wiele lat, kiedy pracowałam w męskim świecie prowadząc księgowość w dużej firmie mojego męża z branży IT. Te lata ciężkiej pracy pokazały mi, że my – kobiety, musimy posiadać siłę, niezależność i być przygotowane na każdą ewentualność. Dopiero wtedy zdobywamy prawdziwe uznanie ze strony mężczyzn. 

Zakładając markę Clara-Veritas przyświecała mi idea dodania pewności siebie kobietom aktywnym zawodowo, które na co dzień zmagają się z wieloma przeciwnościami, a które mimo to pragną podkreślać swoją kobiecość, pozwalając sobie na odrobinę luksusu. To właśnie dla nich tworze wyjątkowe i ekskluzywne buty, torebki i futra.”

Krystyna Ewa Wyspiańska

Początkowo marka Clara-Veritas poświęcała swoją uwagę skórzanym torebkom, z czasem do jej oferty dołączyły również niezwykle stylowe, wykonane z najwyższą precyzją buty. Ostatecznie do oferty marki dołączyła również kolekcja futer i kożuchów.

Wieloletnie poszukiwania idealnej formy doprowadziły do stworzenia sztandarowej torby marki – Fortis. Ta trzy-komorowa ikona jest niezwykle elegancką torbą, żyjącą w przestrzeni, dającą kobietom to czego potrzebują najbardziej – wygodę. Kolejne torby marki Clara-Veritas kontynuują tę ideę. Niezwykle ważnym aspektem każdej torby jest jej niepowtarzalność i wyjątkowość, gdyż każda z nich wykonywana jest w 100% ręcznie. Dzięki temu są one unikatowe, ale także autentyczne. Na potwierdzenie ręcznego rzemiosła kaletniczego brzegi skór po rozkroju nie są szlifowane czy zamalowywane. Zgodnie z filozofią marki ślady ludzkiej pracy są tym, co czyni torebki Clara-Veritas wyjątkowymi.

Kolejnym etapem rozwoju marki było zaprojektowanie w 2012 roku pierwszej kolekcji butów. Wysokie obcasy dodają kobiecie pewności siebie i poczucia władzy. Stąd wyrosła potrzeba, by buty, które marka Clara-Veritas oferuje swoim klientkom były niezwykle wygodne i niezawodne. Poszukiwania odpowiedniej fabryki obuwniczej zajęły wiele miesięcy i ostatecznie zakończyły się we Włoszech. To właśnie tam produkowane jest obuwie marki Clara-Veritas. Włoska jakość i precyzja mówią same za siebie. Niezwykle stabilna konstrukcja obcasów sprawia, że nawet najwyższe szpilki od razu zostały pokochane przez kobiety. Kolekcje butów i torebek cieszyły się dużym zainteresowaniem kobiet biznesu podczas trzech edycji Fashion Phylosophy Fashion Week Poland w Łodzi.

Wreszcie w roku 2014 przyszedł czas na futra. Pierwsza kolekcja futer marki Clara-Veritas została zaprezentowana podczas Międzynarodowych Targów Mody Ptak Expo, gdzie spotkała się z dużym zainteresowaniem i wieloma pozytywnymi opiniami publiczności.

Podczas pokazu zostało zaprezentowanych 16 sylwetek. Wśród nich pojawiły się modele kamizelek, kurtek i płaszczy. Kolekcja powstawała z naciskiem na funkcjonalność i elegancję. Kobieta marki Clara-Veritas jest pewna siebie, ceni sobie najwyższą jakość wykonania, elegancję, prostotę i design jednocześnie. Takie właśnie są futra, torebki i buty marki Clara-Veritas.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !