Felietony i Porady

The Good Guide - aplikacja, która pomaga wybrać zdrowe kosmetyki

Dodano 16 sierpnia 2017 03:08, przez Katarzyna Frąckowiak
The Good Guide - aplikacja, która pomaga wybrać zdrowe kosmetyki

Każda kobieta ze szczególną uwagą dba o swoją urodę. Dobry makijaż potrafi zdziałać cuda. Jadnak bardzo ważne jest to, aby kosmetyki były odpowiednio dobrane, a przede wszystkim zdrowe i bezpieczne.

W kosmetyczce kobiety znajdziemy mnóstwo produktów do pielęgnacji nie tylko twarzy, ale całego ciała. Mogą to być wszelkiego rodzaju specyfiki do codziennego make-upu czy pielęgnacji włosów. Jednak czy zawsze zastanawiamy się, czy mamy możliwość sprawdzenia, co jest dla nas dobre, a co szkodzi naszemu zdrowiu? Musimy zmienić nasze nawyki. 

Teraz możemy już sprawdzić, które kosmetyki są „zdrowe”, a na które należy uważać. 

Powstała bowiem aplikacja "The Good Guide", która pomaga nam to stwierdzić. Jest to przewodnik po dobrych produktach. To wszechstronne źródło informacji, które pomoże konsumentowi w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących zakupów, które odzwierciedlają jego preferencje i wartości, do wybierania produktów, które są bezpieczne, przyjazne dla środowiska i wyprodukowane przy użyciu etycznego pozyskiwania surowców i siły roboczej.

Aplikacje można pobrać na telefon lub kupić specjalny katalog roczny. Po zeskanowaniu kodu kosmetyku, jaki mamy zamiar kupić, aplikacja nie tylko informuje nas o tym, w jaki sposób wpływa on na naszą urodę czy zdrowie, ale jednocześnie i ekologię. Aplikacja wyszczególnia w składzie kosmetyku substancje toksyczne, których nie powinniśmy stosować. Ponadto, co jest bardzo ważne, możemy wyszukać produkty, które nie są testowane na zwierzętach lub w 100% są ekologiczne. 

„Ocenę ryzyka zdrowotnego” wybranego kosmetyku w aplikacji pokazuje nam specjalna skala od 0 do 10.  Oczywiście o dobrej jakości produktu świadczy najwyższa ocena.

W aplikacji znajdziemy 75 tysięcy produktów z całego świata, ale na bieżąco pojawiają się nowe. Wśród nich są te, które spełniają nasze oczekiwania, jeżeli chodzi o nasze zdrowie czy portfel, ale także te, których powinniśmy unikać. Na tym jednak nie koniec, bowiem dodatkowo, a co jest równie ważne i potrzebne, możemy także sprawdzić żywność, detergenty oraz artykuły przemysłowe dla dzieci.

Aplikacja "The Good Guide"  działa na systemach iOS i Android.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !