Felietony i Porady

Apple zaprezentował nowe iPhone’y iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone XR

Dodano 16 września 2018 02:09, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Apple zaprezentował nowe iPhone’y iPhone Xs, iPhone Xs Max i iPhone XR

Na specjalnej konferencji zorganizowanej w celu zaprezentowania nowości, Apple ujawnił, że nadeszła nowa generacja flagowych smartfonów firmy Apple, będących następcami iPhone'a X. 

iPhone XS z 5,8-calowym wyświetlaczem OLED będzie dostępny w wariantach o pojemności 64 GB, 256 GB oraz 512 GB w cenach zaczynających się od 4979 zł. Wersja Max z 6,5-calowym ekranem OLED również będzie dostępny w tych samych wariantach pojemnościowych. Jej cena będzie jednak wyższa i wyniesie 5479 zł. Z kolei najdroższy iPhone Xs Max 512 GB kosztuje aż 7219 zł.

Oba smartfony zastępujące iPhone’a X będą sprzedawane w srebrnej, czarnej i złotej wersji kolorystycznej. 

iPhone’a XR  jest wyposażony w 6,1-calowy wyświetlacz IPS. Ten model będzie dostępny w wariantach o pojemności 64, 128 oraz 256 GB. Jego cena wyniesie 3729 zł.

Wszystkie modele są wodoodporne i mogą znajdować się na głębokości 2 metrów nawet do 30 minut. Są także odporne na płyny, takie jak piwo, wino, a nawet płyn do mycia naczyń.

Ekrany iPhone Xs i iPhone Xs Maxobsługuje Dolby Vision oraz HDR10, dzięki czemu obraz jest zdecydowanie lepiej widoczny. 

Postawiono także na możliwości fotograficzne, system kamer dysponuje 12-megapikselowymi matrycami, dwiema kamerami (f/1.8 oraz f/2.4) i podwójną optyczną stabilizacją obrazu z 2x zoomem optycznym, a nowy czujnik jest (tak przynajmniej podaje Apple) dwa razy szybszy niż poprzednio. Dodatkowo inteligentny system ma tworzyć zdjęcia HDR z jeszcze większą ilością szczegółów, zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach obrazu. Na większą niż wcześniej wierność obrazu i wydajność aparatu przy fotografowaniu w trudnych warunkach oświetleniowych niebagatelny wpływ ma mieć nowa 12-megapikselowa matryca z większymi niż wcześniej elementami światłoczułymi.

Najnowsze Apple posiada też dwie nowości. Pierwsza z nich to obsługa dwóch kart SIM. Druga jest nowa wersja pojemności. Po raz pierwszy w historii w iPhonie będzie można mieć 512 GB pamięci na dane - zarówno iPhone Xs, jak i iPhone Xs Max zamówić będzie można w wersjach 64 GB, 256 GB oraz 512 GB. 

Od 21 września będzie można składać zamówienia na nowe modele Xs oraz Xs Max, zaś 28 września będzie można odebrać zamówione wcześniej iPhone’y w sklepach. Tańszy model iPhone XR trafi do przedsprzedaży nieco później, bo 19 października, a do sprzedaży w 26 października.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !