Felietony i Porady

Rajstopy COLETTE CHIC - to znaczy mieć dystans do świata.

Dodano 7 listopada 2018 03:11, przez Kasia Tilda Frąckowiak
Rajstopy COLETTE CHIC - to znaczy mieć dystans do świata.

Delikatny wzór w różyczki,  serduszka, misterne nutki, zabawny koci motyw, połyskujące srebrem okulary - a wszystko to na szarej, miękkiej,  idealnie dopasowującej  się do nogi dzianinie. Tak właśnie prezentuje się kolekcja Gatta Colette Chic. 

Ostatnia z linii rajstop, które stworzono na dwudziestopięciolecie marki, inspirując się mieszkankami i historią nowojorskiej Lexington Avenue. Szary melanż w wersji 60 DEN z kultowymi wzorami to coś dla dziewczyn, które mają dystans do świata. Projektantka tej linii twierdzi, że wymyśliła ją jako dialog z szarą rzeczywistością. Ta linia to protest przeciw wszystkiemu co nudne. Jak wiadomo od kilku sezonów moda konsekwentnie zrywa z szarą rzeczywistością, jest nieschematyczna, czasem wręcz magiczna a czasem infantylna. Przenosi nas w świat dzieciństwa. Wykorzystuje kultową a nawet nieco banalną symbolikę. To co jeszcze kilka lat temu wydawać by się mogło trywialne zyskuje nowe życie. Różyczka, serduszka, nutki, kotki – jak dobrze spuścić trochę z tonu i uśmiechnąć się do siebie. Collette Chic to właśnie wiosna jesienią. 

Dlaczego Colette Chic? Rajstopy z linii Colette Chic z założenia mają być lekko infantylne, tak jak moda w tym sezonie. Bardzo  jakościowe jak współczesne kobiety i bardzo kobieca jak Gatta od lat. W tej całej zabawie, proteście i odwołaniu do przeszłości musi pozostać niezwykle szykowna.

Styliści sugerują łączenie Colette Chic z ciężkimi stylizowanymi na wojskowe butami, gdyż to przełamie słodycz zabawnych motywów i podkreśli  dystans do świata ich użytkowniczki. Jak przystało na nowojorską stylizację, Colette Chic świetnie pasują też do sportowych , współczesnych stylizacji.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !