Felietony i Porady

Deskorolki od Dior Homme

Dodano 7 lipca 2017 03:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Deskorolki od Dior Homme

Marki wielkiej mody coraz chętniej tworzą ubrania street wear. W ich kolekcjach możemy także znaleźć różne akcesoria, nie tylko plecaki, torby czy buty, ale również ... na przykład deskorolki. 

Dyrektor artystyczny Dior Homme, Kris Van Assche po ostatnim pokazie mody w Paryżu na sezon wiosna/lato 2018, na swoim profilu na Instagramie pokazał trzy deskorolki swojego projektu, które nawiązują właśnie do tej kolekcji. 

Design deskorolek jest bardzo prosty. Dominują trzy kolory z ostatniej kolekcji Dior Homme: czerwony, czarny i biały. Każda z nich ma inny wzór. Pierwsza duży napis/logo Dior, druga małe logo francuskiego domu mody oraz hasło “Latenight Paris”, natomiast trzecia print bluzy z kapturem zaprojektowany przez Francois Bard. Ten wzór pojawił się także na kamizelkach w ostatniej kolekcji Dior Homme.

W ostatnim okresie moda nie zostaje obojętna wobec najróżniejszych subkultur. Największy nacisk kładzie na street wear. Głośna współpraca francuskiego domu Louis Vuitton z marką Supreme wzbudziła duże zainteresowanie. W momencie, kiedy fashioniści byli zachwyceni, wielu profesjonalnych skateów niezbyt pozytywnie wypowiedziało się na temat mody wkraczającej w ich subkulturę. 

Najnowsza kolekcja Dior Homme jest wspaniała. Niezaprzeczalnie subkultura skateów wciąż jest wielką inspiracją dla projektantów i ma duży wpływ na modę męską. Mimo to relacja wielkiej mody ze sferą street wear wciąż pozostaje kontrowersyjna.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !