Felietony i Porady

Adaptacja Mariusza Przybylskiego

Dodano 24 października 2016 02:10, przez Katarzyna Zielonka
Adaptacja Mariusza Przybylskiego

 

Projekt ADAPTACJA to pomysł na dawanie drugiego życia tekstyliom poprzez wykorzystywanie ich w nowych produktach w postaci przetworzonej, takiej jak np. włókniny czy kompozyty.

Projekt ADAPTACJA to próba pokazania, że odpady tekstylne można adaptować w atrakcyjny sposób. Naszym pomysłem była limitowana seria toreb casualowych.

Torba jest dziełem uznanego projektanta mody Mariusza Przybylskiego, który w mistrzowski sposób ożywił włókninę (zazwyczaj widywaną pod postacią szarego filcu), nadał jej ekskluzywnego charakteru i połączył z kawałkami używanej odzieży w piękny sposób.

Bardzo ważnym aspektem projektu ADAPTACJA jest jego ekologiczny wymiar. Fakt, że nasza torba jest wyprodukowana z recyclingu to tylko jeden jej atut. Największą jej przewagą jest to, że dzięki zakupowi naszej torby jej posiadacz oszczędza 2600 litrów wody, bo tak ogromny zasób wody pochłania wyprodukowanie torby bawełnianej o powierzchni odpowiadającej torbie z kolekcji ADAPTACJA.

Zarówno spółki Grupy VIVE, jak i Mariusz Przybylski zrzekli się przy tym profitów ze sprzedaży toreb. Cała kwota ze sprzedaży toreb zasila konto WWF i jest przeznaczana na wsparcie programów środowiskowych.

Torby można kupić na www.butik.mariuszprzybylski

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !