Felietony i Porady

Złoto dla "The Imagine Project"

Dodano 5 października 2010 09:10, przez Redakcja
Złoto dla "The Imagine Project"

Najnowszy album Herbie Hancocka „The Imagine Project” dostępny na rynku od 21 czerwca 2010 roku otrzymał status Złotej Płyty.

Płyta „The Imagine Project”  jest pierwszym projektem, który zbiega się z obchodami 70 tych urodzin Herbie Hancocka. Nowy album wielokrotnego zdobywcy Grammy i muzycznego pioniera , jest bezprecedensowym międzynarodowym przedsięwzięciem, w które poza artystą zaangażowało się  ponad tuzin supergwiazd z rozmaitych zakątków globu. Z pomocą międzynarodowego języka muzyki , twórcy przygotowali materiał koncentrujący się na kwestiach pokoju i globalnej odpowiedzialności.

Muzycznie, Hancock połączył własny, wyjątkowy styl, z charakterystycznymi "lokalnymi" dla poszczególnych twórców elementami. Przy albumie tym współpracowali z Mistrzem min. Anoushka Shankar, Seal, Pink, Jeff Beck, Konono No. l, Lionel Louke, Céu, Dave Matthews, Lisa Hannigan, Derek Trucks, Susan Tedeschi, Chaka Khan, Tinariwen, The Chieftains, Marcus Miller, Wayne Shorter, Oumou Sangare, Juanes i wielu innych często bardzo egzotycznych artystów.

„Prawdziwa muzyka jest uniwersalnym językiem” twierdzi Herbie i ten  język usłyszymy w muzyce, która jest perfekcyjną mieszanką ducha, serc, kolorów, dźwięków i doznań pochodzących z miejsc tak różniących się od siebie a jednocześnie bardzo sobie bliskich. „The Imagine Project” to swoisty apel o światowy pokój, humanitaryzm oraz tolerancję dla całej naszej planety. Album ukazał  się w wersji CD oraz na płycie winylowej.

Źródło: Sony Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !