Felietony i Porady

Wieczór z Młynarskimi w Fabryce Trzciny

Dodano 23 lutego 2010 07:02, przez Redakcja
Wieczór z Młynarskimi w Fabryce Trzciny

Twórcy kompilacji Sygnowano Fabryka Trzciny zapraszają na premierę koncertowej odsłony niezwykłego muzycznego przedsięwzięcia Młynarski plays Młynarski z gościnnym udziałem m.in. Gaby Kulki.

Już 19 marca 2009 roku w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny odbędzie wyjątkowe wydarzenie. Podczas kolejnego koncertu, w ramach cyklu prestiżowych imprez promujących serię kompilacji „Sygnowano Fabryka Trzciny”, której czwarta cześć ukazała się na rynku pod koniec 2009 roku, odbędzie się premiera niezwykłego muzycznego przedsięwzięcia Młynarski plays Młynarski.

Młynarski plays Młynarski to wyjątkowy projekt koncertowo – płytowy będący owocem rozmów jakie przeprowadził Jan Młynarski ze swoim ojcem - Wojciechem Młynarskim w autorskiej audycji na antenie radia Roxy FM. Jest to pomysł powrotu do brzmienia i stylu jaki prezentował Wojciech Młynarski w 60-tych i 70-tych latach, tworząc swoje największe przeboje a więc: retro, dansingowo, tanecznie, nastrojowo, czasami jazzowo.

Projekt Młynarski plays Młynarski jest niezwykły także z uwagi na udział biorących w nim artystów-przyjaciół. Na scenie w 7-osobowym zespole zobaczymy m.in. Gabę Kulkę (śpiew) Piotra Zabrodzkiego (pianino akustyczne), Kubę Galińskiego (organy), Mariana Wróblewskiego (gitara), Wojciecha Traczyka (kontrabas), Manolo Albana Juareza (instrumenty perkusyjne) oraz oczywiście pomysłodawcę projektu, Jana Młynarskiego (śpiew i perkusja).

Źródło: Materiały organizatora

Wojciech Młynarski patronuje całemu projektowi. Wspierać go będzie zarówno duchowo, jak i poprzez dodatkowy gościnny udział i zaśpiewanie na płycie, której premiera planowa jest już w tym roku! Pan Wojciech Młynarski został również zaproszony jako Gość Honorowy marcowego koncertu w Fabryce Trzciny.

Podczas tego niezwykłego koncertu będzie można usłyszeć takie utwory jak: ”Jesteśmy na wczasach”, „Panowie bądźcie dla nas dobrzy na wiosnę”. Interpretacje utworów stanowią wyjątkową mieszankę tradycji oraz nowoczesności i świeżego podejścia do twórczości Wojciecha Młynarskiego. Koncert w Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny z całą pewnością spodoba się zarówno młodym, myślącym ludziom oraz zachwyci starsze pokolenie, które wychowało się na ponadczasowych piosenkach Wojciecha Młynarskiego.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !