Felietony i Porady

Whitney Houston – The Deluxe Anniversary Edition 

Dodano 18 kwietnia 2010 08:04, przez Redakcja
Whitney Houston – The Deluxe Anniversary Edition 

Na półki najlepszych sklepów muzycznych dociera już  jubileuszowa reedycja albumu "Whitney Houston" -  zadziwiającego debiutu wokalistki, który wywindował jej karierę w 1985 roku.

Wydawnictwo "The Whitney Houston – The Deluxe Anniversary Edition CD/DVD" zawiera oryginalny, zremasterowany materiał oraz 5 dodatkowych utworów. Będzie to m.in. wykonane a cappella "How Will I Know" oraz koncertowa wersja "Greatest Love of All".

Dodatkową atrakcją wydawnictwa jest DVD zawierające  teledyski gwiazdy, jak również nagranie z jej pierwszego występu telewizyjnego. Całość uzupełniają wywiady z Whitney.

Imienny debiut Whitney ukazał się w walentynki 1985 roku. Po pierwszych 2 tygodniach płyta znalazła się na 166. miejscu Billboard 200. Minął rok, i w kwietniu 1986 roku album rozpoczął 7-tygodniowe panowanie na szczycie notowania. Następne 3 tygodnie spędził oczko niżej, by następnie powrócić na 1. pozycję na kolejnych 7 tygodni. Na Billboard 200 longplay spędził łącznie 162 tygodnie, w tym rekordowe 46 w Top 10. 
Siła i piękno muzyki zawartej na płycie, w tym singli "You Give Good Love," "Saving All My Love For You," "How Will I Know," "Greatest Love of All", sprawiły, że album stał się jednym z najbardziej lubianych i niezapomnianych dzieł w muzyce pop.
"Whitney Houston" przyniósł artystce w 1986 roku nie tylko pierwszą nominację do Grammy za najlepszy album, lecz także zagwarantował jej pierwszą nagrodę za utwór "Saving All My Love For You" w kategorii najlepsza popowa piosenka z wokalem (Best Pop Vocal). Jej występ na ceremonii zaowocował z kolei wyróżnieniem Emmy za nadzwyczajny solowy występ w programie muzycznym (Outstanding Individual Performance in a Variety of Music Program). Whitney, do której należy większość rekordów wśród solowych laureatów American Music Awards (21), pierwszych siedem statuetek, wraz z MTV Video Award, odebrała tego samego roku.

Whitney królowała ponadto w niezliczonych podsumowaniach i sondażach sporządzanych przez krytyków, np. dziennikarze "Rolling Stone" w 1986 roku wybrali jej dzieło na album roku. W zestawieniu Billboardu znalazła się na szczycie zarówno w kategorii album roku jak i artystka roku.

- Nie mogę uwierzyć, że mija 25 lat od mojego pierwszego albumu - napisała Whitney  Houston w ekskluzywnym liście do fanów. - Nie mogłabym osiągnąć tego wszystkiego bez wsparcia, zachęty i bezwarunkowej miłości moich sympatyków na całym świecie. Kocham was całym sercem.

Od premiery imiennego debiutu w 1985 roku, Whitney Houston rozwinęła spektakularną karierę, sprzedając na całym świecie łącznie 170 milionów płyt długogrających, singli i wydawnictw wideo. W "Księdze Rekordów Guinnessa" widnieje jako najczęściej nagradzana artystka  wszech czasów", mając w swym dorobku aż 411 rozmaitych wyróżnień, w tym 6 Grammy, 2 Emmy, 23 AMA oraz 16 statuetek Billboard Music Awards.

Ciekawostki:

- Video do  „How Will I Know” było pierwszym klipem czarnoskórej artystki zagranym przez MTV, a Whitney została drugim czarnoskórym artystą w historii (po Michaelu Jacksonie), którego klipy puszczano w MTV.
- Album spędził 14 tygodni na 1 miejscu Billboard 200 Album Chart, pokrywając się 13 razy platyną w samych Stanach Zjednoczonych.
- Whitney Houston dostała swoja pierwszą nagrodę Grammy w kategorii 'Best Pop Vocal Performance Female' za wykonanie "Saving All My Love for You”.
- Album „Whitney Houston” jest na liście 500 Najlepszych Albumów Wszechczasów magazynu Rolling Stone i w rankingu 200 najlepszych The Rock & Roll Hall of Fame.
- Do tej pory album sprzedał się w nakładzie przekraczającym 25 milionów egz. i jest w czołówce najlepiej sprzedających się albumów w historii. Jedynym albumem Whitney Houston, który sprzedał się lepiej niż debiutancki, jest „The Bodyguard” z wynikiem 44 miliony szt.
- Album „Whitney Houston” przez 14 lat był najlepiej sprzedającym się debiutanckim albumem kobiecym w historii.
Trzy single z debiutanckiego albumu Whitney Houston -  Saving All My Love For You, Greatest Love Of All oraz How Will I Know trafiały na 1 miejsce na Billboardzie i innych listach przebojów na całym świecie

Źródło: Sony Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !