Felietony i Porady

Trzy razy „Faith”

Dodano 8 września 2010 01:09, przez Redakcja
Trzy razy „Faith”

Podczas,  gdy w 1987 roku w Polsce średnia płaca wynosiła około  25 dolarów , emerytura około 12 dolarów a zadłużenie naszego kraju wzrosło o kolejne 6 mld dolarów dyrektorzy stacji muzycznych na zachodzie musieli zmierzyć się z nieco innym problemem.

W ich ręce trafił utwór ,co do którego nikt nie miał wątpliwości, że zostanie hitem wszech czasów. Ale też żadna ze stacji nie odważyła się na emitowanie tego kawałka przed godziną 22:00. Nie przeszkodziło to jednak w tym, aby utwór „I Want Your Sex” George Michaela promujący jego pierwszy solowy album stał się wielkim, ponadczasowym przebojem.

Album”Faith” zerwał całkowicie z wizerunkiem delikatnego, uśmiechniętego chłopca z zespołu Wham! George jakiego widzimy na okładce płyty to dojrzały mężczyzna z kilkudniowym zarostem ubrany w skórzana kurtkę.

„Faith”, który szokował publiczność piosenkami i teledyskami zrobił zawrotną karierę po obu stronach Atlantyku, trasa koncertowa z 1988 roku przyniosła artyście jeszcze większa sławę a George i jego album to dziś niekwestionowane ikony popkultury.
Album trafił na pierwsze miejsca wszystkich list przebojów a George Michael został obsypany wieloma nagrodami muzycznymi. Krążek „Faith” znalazł na całym świecie ponad 15 milionów nabywców !!!!

23 lata po fenomenalnym debiucie Sony Music z duma prezentuje trzy odsłony tego rewelacyjnego wydawnictwa – zremasterowany album „Faith” w trzech niepowtarzalnych wersjach.
 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !