Felietony i Porady

Rod Stewart - ''Fly Me To The Moon...''

Dodano 27 sierpnia 2010 11:08, przez Redakcja
Rod Stewart - ''Fly Me To The Moon...''

Uwielbiany przez polską publiczność - Rod Stewart zatacza pełny, artystyczny krąg. Wydane przez niego płyty z serii zwierającej swingujące standardy muzyczne XX wieku okazały się światowym sukcesem, rozchodząc się w nakładzie przekraczającym 17 mln sprzedanych krążków (ponad 150.000 płyt sprzedanych w Polsce)!

Rod podczas ostatniej dekady przeżył prawdziwy  renesans swojej popularności, a fani w Polsce bardzo sobie cenią jego muzykę (blisko 200.000 sprzedanych płyt w ciągu ostatnich 10 lat).

Od premiery  części pierwszej swingujących standardów "It Had To Be You... The Great American Songbook Volume 1", w roku 2002 krążek nabyło blisko 60 tys. polskich fanów (platynowa płyta). Wydany rok później album "As Time Goes By... The Great American Songbook Volume 2" trafił do kolekcji blisko 50 tys. (platynowa płyta) wielbicieli talentu Roda. W 2004 roku na pólki sklepowe trafił krążek "Stardust... The Great American Songbook Volume 3" (złota płyta). Jesienią 2005 roku fani Roda otrzymali czwartą część serii "Thanks For The Memory... The Great American Songbook Volume 4" (złota płyta). Na czterech wcześniejszych ''Songbookach'' Roda usłyszeć można było w duetach z takimi gwiazdmi jak: Cher, Queen Latifah, Ericem Claptonem, Stevie Wonderem, Dolly Parton, czy też Krzysztofem Krawczykiem.

Na liczne prośby fanów z całego świata, Rod ponownie udał się do studia nagrań, czego wynikiem już w drugiej połowie października 2010 roku na rynku pojawi się V, piąty album z serii songbooków - ''The Great American Songbook Volume V''0, płyta zatytułowana ''Fly Me To The Moon…''. Nad produkcją albumu czuwali Richard Perry, Clive Davis, Lauren Wild a także sam Stewart. Wśród 12 kompozycji na płycie nie zabraknie takich standardów, jak ''That Old Black Magic'', ''Beyond  the Sea'', ''What a Difference a Day Makes'', ''I’ve Got You Under My Skin'', a także ''I Get A Kick Out of You'', by wspomnieć niektóre  znich. ''Fly Me To The Moon…'' postrzegana jest jako najbardziej rytmiczna, a co za tym idzie nadająca się do tańca z obecnych już na rynku Songbooków. Jak mówi odpowiedzilany za brzmienie płyty Clive Davis: ''...nogi same rwą się do tańca, kiedy w tle słychac Fly Me to The Moon… z tą płytą domowe prywatki nigdy nie będą już takie same''.

Rod Stewart może dumnie poszczycić się wynikiem ponad 250 milionów sprzedanych płyt i singli, a jego fenomenalna seria ''… The Great American Songbook'' z wynikiem 17milionów sprzedanych płyt zajmuje pierwsze miejsce na świecie w rankingu najlepiej kupowanych serii muzycznych.

Standardy, które znajsą się na płycie ''Fly Me To The Moon... The Great American Songbook, Volume V'':
1. That Old Black Magic
2. Beyond The Sea
3. I’ve Got You Under My Skin
4. What A Difference A Day Makes
5. I Get A Kick Out of You
6. I’ve Got the World On A String
7. My Foolish Heart
8. Love Me Or Leave Me
9. September In The Rain
10. Fly Me To The Moon
11. On the Sunny Side of the Street
12. Moon River

Album ukaże się w ekologicznym opakowaniu oraz atrakcyjnej cenie już 18 października.

Źródło: Sony Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !