Felietony i Porady

Robyn na Free Form Festival 2010!

Dodano 5 sierpnia 2010 07:08, przez Redakcja
Robyn na Free Form Festival 2010!

Zjawiskowa wokalistka, nazywana szwedzką Madonną, znana z utworów Röyksopp, Basement Jaxx, nagrywająca z The Knife i Teddybears wystąpi na Free Form Festiwal 2010.

Robin Miriam Carlsson lepiej znana jako Robyn, zjawiskowa wokalistka ze Szwecji, autorka takich przebojów, jak: Show Me Love, Do You Know (What It Takes), Dancing On My Own, With Every Heartbeat. Jej głos można było usłyszeć na płytach: Röyksopp (The Girl and The Robot) czy Basement Jaxx (Hey U). Zadebiutowała w 1994 roku singlem You’ve Got That Somethin’. Dwa lata później ukazał się jej debiutancki album Robyn Is Here. Przełomem w jej karierze stały się single Show Me Love i Do You Know, które dotarły do pierwszej dziesiątki zestawienia Billboard. W 2004 roku Robyn zakłada własną wytwórnię Konichiwa Records, w której rok później ukazuje się jej kolejny album pt. Robyn z duetami z Teddybears i The Knife. Album został doceniony zarówno przez publiczność, jak i krytyków na całym świecie. Singlowe Mine!, Konichiwa Bitches, Who’s That Girl czy Handle Me przez długie tygodnie utrzymywały się w ścisłej czołówce singli na całym świecie. Po tych sukcesach Basement Jaxx, Röyksopp oraz Kleerup zaprosili ją na swoje płyty, nagrywając serię doskonałych utworów, zaś sama Madonny supportowanie jej trasy Sticky & Sweet!

W czerwcu 2010 ukazał się pierwszy od pięciu lat album Body Talk Pt.1. Krążek promują single Dancing On My Own oraz None Of Dem nagrany z Röyksopp. Występ w ramach FFF będzie pierwszym koncertem Robyn w Polsce!

Źródło: Materiały organizatora

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !