Felietony i Porady

Robert Gawliński szokuje!

Dodano 20 kwietnia 2010 11:04, przez Redakcja
Robert Gawliński szokuje!

Artystyczny wynik współpracy legendarnego muzyka z wybitnym polskim reżyserem - Borysem Lankoszem przy filmie do utworu „Grzesznicy” został ocenzurowany przez media!

Nie jest to do końca zaskoczenie, gdyż już wypowiedź Lankosza, opisująca projekt filmowy, zdradzała że obraz będzie mocny.

Pomyślałem, że ciekawym byłoby pokazanie człowieka współczesnego, uwikłanego w system korporacji, który poddając się inicjacji szamańskiej, zmienia siebie w nowego człowieka. – mówi reżyser. W pomyśle wykorzystałem symbolikę masońską oraz autentyczne relacje adeptów szamanizmu syberyjskiego. Opowieść jest w zasadzie cyklem wizji, które towarzyszą inicjowanemu w trakcie obrzędu przejścia czyli tzw. „Rit de passage”. Choć miejscami pojawiają się sceny drastyczne, mam nadzieję, że zaufacie mojemu poczuciu dobrego smaku. – wyjaśnia dalej - W jakiś sposób liczę na wywołane kontrowersje, oryginalność wyróżni nasz film z wielu innych. Poza wszystkim: jak rewolucja, to rewolucja! Opowiadając taką historię mamy szansę pokazać, że to nie są tylko słowa piosenki, ale pewna deklaracja, apel, przesłanie - „Krwawy Bóg”, „przemijające religie”, „Duch Wojny” niosą pragnienie rewolucji serca, duszy i jaźni.

Źródło: Emi Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !