Felietony i Porady

Podsumowanie Audioriver 2009

Dodano 11 sierpnia 2009 01:08, przez Redakcja
Podsumowanie Audioriver 2009

W ubiegłą niedzielę dobiegła końca 4. edycja festiwalu Audioriver. Każdego dnia na plaży w Płocku bawiło się ponad 12 tys. fanów elektroniki z całej Polski. To rekord w historii płatnych edycji tej międzynarodowej imprezy.

„Trudno wskazać najlepsze koncerty, bo na 4 plażowych scenach było ich aż 60, ale po wstępnych oględzinach forów internetowych, wygląda na to, że największe wrażenie wywarli Moderat, Richie Hawtin, Dirtyphonics, Dub FX, DJ Hell i James Holden, który nad ranem porwał publiczność, a ta porwała jego. Grał o 1,5 godziny dłużej niż to było planowane, a nawet bisował, czym zakończył plażową część Audioriver. Komentarze nt. festiwalu są w ogromnej większości bardzo pozytywne, ale nie obyło się bez zarzutów. Przede wszystkim chodziło o pole namiotowe, na którym już w piątek zabrakło miejsc, pomimo, że było ono dwukrotnie większe niż w ubiegłym roku. Na następną edycję musimy znaleźć inny teren, bo na plaży niewiele więcej da się zrobić. Imprezie przestrzeni zabierać nie możemy, ponieważ już w tym roku zbliżyliśmy się do jej maksymalnej pojemności.“ – komentuje rzecznik festiwalu, Łukasz Napora.

A co o imprezie miały do powiedzenia jej gwiazdy? Richie Hawtin w niedzielę na swoim mikro blogu umieścił informację o następującej treści: „Dziękuję POLSKO... mam nadzieję, że nie będę musiał czekać kolejnych 5 lat na powrót...“. Członkowie Moderat stwierdzili z kolei, że nigdy wcześniej nie mieli tak dobrego nagłośnienia. Tymczasem totalnie zachwycony Lee Jones z MyMy nie mógł uwierzyć, jak doskonała jest w Polsce publika. „Są niesamowici! Wpadają w szał co każde 16 taktów!“ – powiedział.

Nowe atrakcje na Audioriver, jak kino festiwalowe i teatry uliczne, zostały bardzo dobrze przyjęte, niemniej największym sukcesem może się pochwalić Muzzo Stage, która za dnia okupowana była przez fanów bawiących się przed sceną i... w fontannie. Kilkadziesiąt osób tańczących w wodzie po kolana tworzyły bezcenny obrazek.

Kolejna edycja festiwalu już za rok.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !