Felietony i Porady

Neo Retros premierowo w Sztuki & Sztuczki

Dodano 26 listopada 2012 09:11, przez Redakcja
Neo Retros premierowo w Sztuki & Sztuczki

Neo Retros to anty-celebryci, żołnierze przeszłości - tworzą psychodelic pop i walczą z zalewem pap kultury. Ich bronią są ważne słowa i przejmujące dźwięki. Już 28 listopada zespół wystąpi w klubie Sztuki&Sztuczki, zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty "The Legend of Legends". Neo Retros byli nominowani do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku oraz Trókowych Mateuszy.

28.11.2012 środa, miejsce: Sztuki i Sztuczki, ul.Szpitalna 8A, godz.21:00, bilety: 20 zł

http://www.youtube.com/watch?v=2N2DxDqFNFU
http://www.youtube.com/watch?v=7Znhpks8vrY&list=PL4OiHL137ocI-vQ2_566G6mqHkyFJwvt9&index=6&feature=plcp

Neo Retros w wersji 20.11 to międzynarodowy, utytułowany, czteroosobowy zespół. Jego początki sięgają końca 2010 roku. Pierwszy album "Listen To Your Leader", wydany w maju 2011,  zdefiniował koncepcję "neo-retro" - powrót do klasycznej formy piosenki, a przede wszystkim zamiłowanie do urzekających melodii. Ich pierwszy singiel 'The High-rise in the Sunshine’, można było usłyszeć w wielu rozgłośniach radiowych,  spotkał się z gorącym przyjęciem krytki i publiczności. Zespół zdobył nagrodę publiczności i jury festiwalu Top Trendy w 2011.

W czasie kiedy Neo Retros 20.11 płukało swoje gardło, Neo Retros 20.12 nauczyło się krzyczeć. Drugi album zespołu "The Legend of Legends" jest pełną energii wypowiedzią, bezkompromisowo prezentującą poglądy Neo Retros. Zespół ośmiela się mieć opinie na temat rzeczywistych problemów i proponuje bardziej ludzkie, prowokujące brzmienie muzyki w czasie, gdy plastik dominuje przemysł muzyczny. Neo Retros uprawiają psychedelic pop. Dla tych, którzy opłakują śmierć prawdziwych piosenek i smutny upadek protest song, Neo Retros w wersji 20.12 gwarantują muzyczne i emocjonalne przebudzenie.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !