Felietony i Porady

Modern Talking – 25 lat Disco-Pop!

Dodano 20 lutego 2010 06:02, przez Redakcja
Modern Talking – 25 lat Disco-Pop!

Zespół Modern Talking, który  powstał  ćwierć wieku temu z inicjatywy producenta i kompozytora Dietera Bohlena oraz wokalisty Thomasa Andersa obchodzi swoje 25 urodziny!

Pierwszy singiel "You're My Heart, You're My Soul" zaprezentował zupełnie nowe, dyskotekowe brzmienie w muzyce pop.

Na początku 1985 roku całe Niemcy zaczęły mówić o tej znakomitej piosence, rozgłośnie radiowe atakowane były telefonami od słuchaczy, którzy chcieli usłyszeć ten właśnie utwór. Kilka tygodni później singiel znalazł się na szczytach list przebojów całej Europy.

Kolejne przeboje Andersa i Bohlena  święciły sukcesy już nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach.

Pod koniec roku 1987 zespół po nagraniu 6 albumów i sprzedaniu kilkudziesięciu milionów płyt zawiesił działalność. Wielki powrót Modern Talking nastąpił w  1998 kiedy to wydany  został album "Back For Good" z gościnnym udziałem rapera Erica Singeltona.. Znalazły się na nim stare przeboje w nowych wersjach oraz kilka premierowych nagrań. Płyta na całym świecie sprzedała się w ponad dziesięciomilionowym nakładzie . Przez kolejne lata zespół wypuszczał premierowe albumy, które odnosiły niespotykany komercyjny sukces.

21 czerwca 2003 roku w Berlinie zespół dał pożegnalny koncert.

Modern Talking pozostawił po sobie 12 albumów,  dziesiątki niezapomnianych przebojów i ponad 120 milionów sprzedanych płyt.

Swoje 25–te urodziny super grupa Modern Talking postanowiła uczcić wydaniem 1 marca 2010 roku specjalnego dwupłytowego albumu , na którym znalazły się ich największe przeboje oraz liczne niespodzianki dla fanów.

Wydawnictwo 25 Years Of Disco-Pop zawiera zestaw największych hitów zespołu wybranych w internetowym głosowaniu fanów, unikatowe , singlowe miksy, oraz  specjalnie przygotowany utwór będący ponad dwudziesto minutową „wiązanką” przebojów Modern Talking , która nie ukazała się dotąd w Europie na płycie CD.

Źródło: Sony Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !