Felietony i Porady

Koncert Jubileuszowy-Agnieszka Chrzanowska

Dodano 7 listopada 2017 03:11, przez Redakcja
Koncert Jubileuszowy-Agnieszka Chrzanowska

Koncert Jubileuszowy „Piosenki napisane w Krakowie” będzie podsumowaniem dwudziestu lat pracy na scenie Agnieszki Chrzanowskiej i będzie miał miejsce w Krakowskim Teatrze Variete

12 listopada 2017 roku o godzinie 19:00.

Dzięki archiwalnym nagraniom, zrealizowanym w Piwnicy pod Baranami przez Wojciecha Morka, podczas koncertu w grudniu 1996 roku, przybyłych gości przywita i zapowie Agnieszkę Chrzanowską z ekranu Piotr Skrzynecki. Część pierwszego utworu Artystka zaśpiewa ze sobą sprzed lat.

Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory z jej ośmiu autorskich płyt. Zabrzmią więc utwory z albumu „Słowa”, „Nie bój się nic nie robić”, „Cały świat płonie”, „Ogień olimpijski”, „Tylko dla kobiet”, „Bez udziału gwiazd”, „Piosenki do mężczyzny” i „Domu na Skale”, do wierszy Michała Zabłockiego, Zbigniewa Książka, Tomasza Adamskiego, Kamila Śmiałkowskiego, Krzysztofa Sikory oraz z tekstami Agnieszki.

Oprawę wizualną koncertu stworzy Atomy Studio: Sławek Fąfara, Marlena Harańczuk, Anna Siwek, Grzegorz Wnuk i Małgorzata Woźniacka.

Częścią koncertu będzie także, przygotowany przez Łukasza Opalińskiego, wizualny skrót dorobku, złożony z fragmentów koncertów, występów na festiwalach, teledysków i wywiadów.

W trakcie jednego z utworów Łukasz Filak, Artysta pod Baranami, stworzy rysunek upamietniający wieczór, który zostanie przekazany na licytację, a uzyskana kwota zasili Fundację Dla Zwierząt LA FAUNA – interwencje i adopcje.

Na scenie pojawią się również inni ważni dla Artystki goście, którzy mają w swoim repertuarze kompozycje Agnieszki i wspólnie zaprezentują jedną z nich. Wszystkim towarzyszyć będą znakomici krakowscy muzycy, z którymi Artystka współpracuje od lat: Wojciech Pieczka, Przemysław Sokół, Jarosław Meus, Szymon Frankowski i Dominik Klimczak. Nie zabraknie też muzyków, którzy współpracowali z Agnieszką podczas nagrań jej albumów. Konrad Mastyło, Michał Półtorak, Jacek Królik, Marek Michalak i Sławomir Berny dołączą do Agnieszki i zespołu, by wspólnie przedstawić kilka utworów.

Koncert będzie zarejestrowany audio i video, dzięki czemu zapis tego wydarzenia, będzie mógł stać się materiałem na specjalne jubileuszowe wydanie koncertu live.

Po koncercie odbędzie się wernisaż multimedialnej wystawy fotografii „Dwadzieścia lat w kadrach”. Autorami fotografii jest ośmiu artystów fotografików, którzy w latach 1996-2016, towarzyszyli pracy Artystki, wśród nich znalazł się Marek Wachowicz, Tomek Sikora, Andrzej Głuc, Arkadiusz Sędek, Wacław Laba, Marcin Brzózka, Łukasz Opaliński, Piotr Żurek i Grzegorz Maciąg.

 FOTO-MARCIN BRZÓZKA

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !