Felietony i Porady

Hawtin, Magda i Houle pod banderą Minus

Dodano 15 października 2010 06:10, przez Redakcja
Hawtin, Magda i Houle pod banderą Minus

Jeśli myśleliście, że koncertowa jesień już Was niczym nie zaskoczy, być może zechcecie zrewidować swoje poglądy, bo właśnie ogłoszono, że 5 listopada w Poznaniu odbędzie się pierwszy w historii event z cyklu Minus Showcase. Będzie to muzyczny i wizualny pokaz najmocniejszych stron legendarnej wytwórni Richiego Hawtina. W Starej Rzeźni wystąpi Hawtin w towarzystwie Aliego Demirela oraz Magda i Marc Houle live.

Minus to obecnie jedna z najważniejszych organizacji w muzyce elektronicznej. Wytwórnia istnieje od 1998 roku i jest współodpowiedzialna za dzisiejsze brzmienie muzyki techno i minimal. Z kolei jako organizatorzy imprez, ludzie Minusa stoją za jednymi z najbardziej odważnych i innowacyjnych przedsięwzięć w świecie eventów z muzyką klubową, jakimi były imprezy Contact. Teraz także możecie się spodziewać doskonałej muzyki połączonej z idealnie dobranym wizualnym spektaklem. W końcu słowo „showcase“ oznacza „wizytówkę“ i „prezentację“.

A kto mógłby lepiej reprezentować Minus, jeśli nie właściciel? Z szacunku dla czytelników nie będziemy przytaczać teraz biografii tego artysty, bo z pewnością niewielu jest fanów elektroniki, którzy by go nie znali. Ale nawet ci, którzy byli na jego występie podczas Audioriver w 2009 roku, mogą być zaskoczeni jego listopadowym koncertem. Richie Hawtin na festiwalu, a Richie Hawtin w klubie to nieco inny artysta.

Stara Rzeźnia na co dzień nie jest klubem, ale osoby odpowiedzialne za ten event potrafią sprawić, aby jej industrialna przestrzeń przypominała najlepsze miejsca w Berlinie czy Londynie. Mowa o klubie SQ, który w Starej Rzeźni z powodzeniem organizuje już cykl IN/OUT. Najwyższy poziom produkcji gwarantują także współorganizatorzy Minus Showcase, czyli Spółka Akcyjna – ta sama agencja, która stoi za bookingami i produkcją Audioriver.

Wracając jednak do gwiazd. 30 września jedna z najsłynniejszych DJ-ek świata i jeden z flagowych artystów Minusa wyruszyli we wspólną trasę promującą ich albumy autorskie. Magda rozgłasza wieść o swoim bardzo wyczekiwanym debiucie „From the Fallen Page“, a Marc Houle prezentuje materiał z jeszcze gorącej płyty „Drift“. Można więc powiedzieć, że debiut Minus Showcase na polskiej ziemii odbywa się w najlepszym z możliwych momentów.

Bilety w cenie 49 pln dostępne są do 4.11 w następujących punktach:
przedsprzedaż: sklep Mayer (Poznań, ul. Szkolna 17)
przedsprzedaż online: Muno.pl, sieć Ticketpro
Sprzedaż w dniu imprezy: 59 zł / karty SQ 50 zł – kasa w Starej Rzeźni

***

SQ klub jeden z najlepszych klubów w Polsce. Wielokrotnie wyróżniany nagrodami w kategorii klub roku, jako pierwszy z naszego kraju znalazł się w prestiżowym podsumowaniu 100 najlpszych klubów na świecie wg. brtytyjskiego DJ Magazine. Obchodzi właśnie 5-lecie działalności, w trakcie której wystąpiła w nim niezliczona liczba najważniejszych i najciekawszych postaci muzyki elektronicznej na czele z Johnem Digweedem, Carlem Craigiem, Stevem Bugiem czy LTJ Bukemem.

Spółka Akcyjna to przede wszystkim producent jednego z najważniejszych festiwali w Polsce, czyli płockiego Audioriver. Serce firmy tworzą ludzie, którzy od wielu lat mają duży wpływ na rozwój i charakter polskiej sceny klubowej. Dzięki imprezom produkowanym przez Spółkę Akcyjną, w nieistniejącym już klubie Klatka wystąpiły takie gwiazdy, jak Sander Kleinenberg, Luke Fair, Nick Warren, Anthony Pappa, Moshic czy James Holden.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !