Felietony i Porady

Harlem Gospel Choir w Polsce

Dodano 17 grudnia 2009 06:12, przez Redakcja
Harlem Gospel Choir w Polsce

W dniach 17 - 20 grudnia 2009 roku w czterech miastach Polski wystąpi Harlem Gospel Choir. Utalentowani śpiewacy z Nowego Jorku ruszają w kolejne tournée z nowym repertuarem. Tym razem program koncertu powstał ku czci Króla Popu – Michaela Jacksona. Tegoroczne występy będą więc wyjątkowe – po raz pierwszy będzie okazja by usłyszeć największe hity niezapomnianej gwiazdy pop Michaela Jacksona w gospelowych aranżacjach.


Muzyka Harlem Gospel Choir przepełniona jest miłością do świata i ludzi. Na ich występach sale zapełniają się po brzegi, a popularni artyści tacy jak Diana Ross, Lauryn Hill, Stevie Wonder, czy Mary J. Blige chętnie występują w ich towarzystwie. Jest to jedyny chór mający własne święto – w uznaniu jego działalności artystycznej, mer Nowego Jorku, Michael R. Bloomberg, ogłosił dzień 15 stycznia dniem Harlem Gospel Choir.

Założycielem Harlem Gospel Choir jest Allen Bailey, ceniony i doświadczony manager i producent R&B, który pracował z Lionelem Richie & The Commodores, Prince’em czy Michaelem Jacksonem. Właśnie współpraca z Jacksonem była inspiracją dla menagera zespołu do stworzenia trasy koncertowej. Dla polskiej publiczności chór przygotował doskonałą aranżację największych hitów Michaela Jacksona, a także tradycyjne i nowoczesne utwory gospelowe, jazzowe i bluesowe tak wielkich gwiazd jak Billie Holliday, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Dizzy Gillespie czy Stevie Wonder.

Pasja i miłość artystów z Harlem Gospel Choir do muzyki elektryzują. Żaden widz, nawet ten najbardziej uparty, nie zdoła wysiedzieć w fotelu podczas występu. Prędzej, czy później zacznie tańczyć, klaskać i śpiewać. Chór Harlem Gospel sprawia, że każdy może poczuć w sobie czarną duszę gospel. Muzycy przekazują ze sceny mnóstwo nadziei, energii i dobroci, ich magnetycznym głosom nie sposób się oprzeć.

Koncerty w Polsce:
17 grudnia 2009 roku – Wrocław, Centrum Sztuki Impart
18 grudnia 2009 roku  – Chorzów, Teatr Rozrywki
19 grudnia 2009 roku – Łódź, Klub Wytwórnia
20 grudnia 2009 roku – Warszawa, Sala Kongresowa

Źródło: Materiały prasowe

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !