Felietony i Porady

ESPERANZA SPALDING

Dodano 25 maja 2016 02:05, przez DW
ESPERANZA SPALDING

Esperanza Spalding, czterokrotna zdobywczyni nagrody Grammy, w ciągu swojej dziesięcioletniej kariery błyskotliwie łączy gatunki przekraczając ich granice. Występowała na gali rozdania Oscarów, Grammy oraz nagród Nobla i kilkukrotnie w Białym Domu. Mierząc jej dokonania, Spalding osiągnęła w ciągu 31 lat życia więcej, niż niektórzy starsi artyści, a to dopiero początek jej artystycznej podróży!

Nowy projekt Esperanzy Spalding, “Emily’s D+Evolution” (wydana 4 marca przez wytwórnię Concord), to jej świeża, artystyczna wizja. Album jest koprodukcją Esperanzy oraz Tony’ego Visconti (związanego z Davidem Bowiem) 

Esperanza skompletowała nowy zespół do ‘Emily’s D+Evolution’ wliczając w to gitarzystę Matthew Stevens (związanego z Christianem Scottem) oraz perkusistę Karriem Riggins (związaną z Madlib i Erykah Badu). Niektóre z jedenastu utworów znajdujących się na albumie zostały nagrane przed małą publicznością w studiu w Los Angeles. Rezultatem tego jest nieziemski, kosmiczny soul, kinetyczne utwory, które tryskają energią oraz życiem. Pierwszy numer z albumu, “Good Lava” prezentuje wielką salwę: mocne riffy zdublowane elektrycznym basem i zniekształconymi dźwiękami gitary oraz chwytliwą melodią.

Esperanza Spalding, która występowała wszędzie – od gali Oskarowej po Biały Dom – rozpocznie wielką trasę koncertową wspierającą promocję albumu “Emily’s D+Evolution”, w ramach której odwiedzi Polskę.

29 czerwca, klub Stodoła, Warszawa

30 czerwca, Stary Maneż, Gdańsk 

Bilety w cenach od 149 zł dostępne na www.LiveNation.pl i www.Stodoła.pl

Website: http://www.esperanzaspalding.com/#emily
Facebook: https://www.facebook.com/EsperanzaSpalding
Twitter: https://twitter.com/EspeSpalding
Instagram: https://instagram.com/esperanzaspalding/

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !