Felietony i Porady

DRUPI - Teledysk “L'ultimo tango”oraz nowy album "Ho sbagliato secolo"

Dodano 1 sierpnia 2013 02:08, przez Sony
DRUPI - Teledysk “L'ultimo tango”oraz nowy album "Ho sbagliato secolo"

Niespełna tydzień dzieli nas od premiery nowego albumu Drupiego zatytułowanego “Ho sbagliato secolo”. Płyta ta jest dziewiętnastym albumem studyjnym w karierze artysty, który uznawany jest za jedną z największych gwiazd włoskiej muzyki.

Do rozgłośnia radiowych trafił już singiel “L'ultimo tango”, dziś internetową premierę mieć będzie teledysk do tej piosenki.

TELEDYSK DO PIOSENKI "L'ultimo tango"

Piosenka „L’ultimo tango” skomponowana przez Drupiego i  Valentino Negri to najbardziej namiętny i wciągający utwór, jaki znalazł się na albumie  "Ho sbagliato secolo”. Piosenka w rytmie zmysłowego tanga z dodatkiem akustycznych gitar i skrzypiec opowiada piękną historię o miłości wyzwalając u słuchaczy niesamowite emocje.

Giampiero Anelli  znany w muzycznym świecie jako Drupi karierę solową rozpoczął na początku lat 70. W 1973 roku podczas  Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo zaprezentował utwór „Vado Via”, który stał się jego pierwszym wielkim przebojem. Od tego czasu piosenki Drupiego nieprzerwanie gościły na listach przebojów w wielu krajach swiata. Po występie w 1978 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie zaprezentował swój megahit „Sereno e” stał się on wielka gwiazdą również w Polsce. Jego popularność w naszym kraju dorównywała popularności  artysty we Włoszech.

Płyta “Ho sbagliato secolo” , która premierę mieć będzie 6 sierpnia to dwupłytowy album zawierajacy jedenaście nowych piosenek  artysty. Drugi krażek „I Grandi successi” to zbiór największych przebojów Drupiego.

Jego utwory  są znane i lubiane w Polsce. Piosenki:  „Vado Via”, „Sereno e” czy „Piccola e fragile” to wciąż absolutne imprezowe hity w naszym kraju. Album ten jest urodzinowym prezentem artysty dla polskich fanów – 10 sierpnia Drupi świętować będzie swoje 66 urodziny!

Nowy album Drupiego to połączenie nowoczesności z sentymentalną podróżą w niezwykłe czasy Festiwalu San Remo. W pracy nad tym albumem udział wzięło wielu znanych artystów. Drupiego wsparli: Larry Dunn  (Earth, Wind and Fire),  Vinnie  Colaiuta i Jim Crespo (Aerosmith), John Patitucci (Sting, Bon Jovi), Steve Tavaglione (Michael Jackson, Whitney Huston) oraz Pentecostal Community Choir (Mariah Carey).

Drupi jest wciąż aktywny na muzycznej scenie - nagrywa i koncertuje. Jego ostatnie koncerty we Francji, w Niemczech , w Czechach i Rosji spotkały się z fantastycznym przyjęciem. Występy artysty w naszym kraju również przyciągają tłumy fanów włoskiej muzyki.

CD 1

1             L'ultimo tango

2             Queste ossa

3             Ho sbagliato secolo

4             Tutto quello che ho

5             La foresta

6             La storia di Gianluigi B.

7             Ti portero

8             Cosa c'e

9             Vieni a prendermi

10           La vita va

11           Niente piu scuse

CD 2

1             Finalmente canto

2             Rimani

3             Vado via

4             Parla con me

5             Era bella davvero

6             Regalami un sorriso

7             Soli

8             Sereno e

9             Sambario

10           Ma io rinascero

11           Piccola e fragile

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !