Felietony i Porady

Cztery Dni Muzyki Ekscentrycznej - wyjątkowe wydarzenie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Dodano 7 maja 2016 06:05, przez Katarzyna Frąckowiak
Cztery Dni Muzyki Ekscentrycznej - wyjątkowe wydarzenie w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

Scena Odkryć Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego zaprasza na wyjątkowe wydarzenie jakim są Cztery Dni Muzyki Ekscentrycznej. Podczas festiwalu wystąpią takie zespoły jak CocoRosie, Igorrr, Omar Souleyman + Mono/Poly i Ceephax Acid Crew oraz Luke Abbott. To będą cztery wyjątkowe dni z genialną muzyką w tle.

CocoRosie (12 maja 20:00)

To amerykański duet sióstr założony w 2003 roku, w Paryżu. Muzyka Sierry i Blanci to połączenie nowego folku, bluesa, opery, indie rocka i hip-hopu. Dziewczyny mają na swoim koncie siedem płyt, w tym dwie EP-ki. Przy nagrywaniu ostatniego albumu „Tales Of A Grass Widow” wydanego w 2013 roku siostry współpracowały z islandzkim producentem Valgeirem Sigurðssonem, znanym także ze współpracy z Björk, múm czy Feist.

Igorrr (13 maja 20:00)

To francuski zespół stworzony przez Gautier'a Serre, składający się z twórcy muzyki elektronicznej, dwóch wokalistów oraz perkusisty. Swój styl muzyczny określają jako baroquecore. Zespół w wyjątkowy sposób łączy ze sobą na pozór nie pasujące do siebie style muzyczne takie jak elektronika, opera, death metal, flamenco, muzyka baroku, grindcore, breakcore, trip hop, a także stara piosenka francuska, elementy pieśni religijnych, dźwięki przedmiotów codziennego użytku, a nawet odgłosy zwierząt.


Omar Souleyman (14 maja 20:00)

To syryjski muzyk, prawdziwa gwiazda rodzimego Ra’s al-‘Ayn. W swoim kraju wydał ponad 500 albumów. Jego twórczość jest połączeniem tradycyjnej, arabskiej, bardzo tanecznej muzyki weselnej z europejskim brzmieniem muzyki elektronicznej.

 Luke Abbott (15 maja 20:00)

To brytyjski producent muzyki elektronicznej. Jego utwory łączą elementy krautrocka, IDM-u i techno, pełne improwizacji oraz inspiracji płynących z kontaktu z naturą, wygenerowane m.in. przy pomocy syntezatorów modularnych, które są jego znakiem rozpoznawczym.

Bilety dostępne są w kasie Teatru oraz na stronie Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (http://bilety.teatrszekspirowski.pl/rezerwacja/nienumerowane.html?id=1212)

Rezerwacji na karnety na wszystkie Cztery Dni Muzyki Ekscentrycznej można dokonać w Biurze Obsługi Widza - bow@teatrszekspirowski.pl lub pod numerem tel. 58 351 01 01.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !