Felietony i Porady

Calvin Harris - Ready For The Weekend

Dodano 14 sierpnia 2009 07:08, przez Krzysztof
Calvin Harris - Ready For The Weekend

Calvin Harris ogłosił tytuł i datę premiery swojej nowej płyty. Następcą wydanego w 2007 roku krążka ‘I Created Disco’ będzie album ‘Ready For The Weekend’ – w sprzedaży od 17 sierpnia. Pierwszą jego odsłoną jest singiel ‘I’m Not Alone’, który od kilku tygodni coraz lepiej radzi sobie na listach przebojów. Klimat płyty Calvin określa jako ‘stadium dance’, czyli potężnie muzykę taneczną, idealnie brzmiącą w murach ogromnych stadionów.


Planów trasy koncertowej po stadionach wprawdzie nie ma, ale na najbliższe miesiące Harris ma kalendarz wypełniony po brzegi – w swoich planach są cotygodniowe występy na Ibizie oraz trasa po największych europejskich festiwalach. W ramach niej odwiedzi również Polskę, gdzie 5 września zagra jako jedna z gwiazd podczas Orange Warsaw Festival.


Na płycie spodziewać się możemy najpopularniejszych brzmień tego lata – od elektro-popu z elementami akustycznymi (‘Relax’, ‘I’m Not Alone’), piano-house (‘Ready For The Weekend’) czy klimaty w stylu N.E.R.D./Outkast (‘Worst Day’). Na płycie znalazł się też utwór z nowej reklamy Coca-Coli ("La La La, Yeah Yeah Yeah" ) oraz duet z Dizzee Rascalem Rascala ('Dance Wiv Me' - jednen z największych hitów 2008 roku na Wyspach!).


Calvin Harris to jeden z najpopularniejszych DJ-ów ostatnich lat. Oprócz obowiązkowych remixów, na koncie ma firmowane swoim nazwiskiem przeboje ("Acceptable In The 80's", "Merrymaking At My Place", "Girls"), współ-produkował ostatni album Kylie ('X') a obecnie pracuje z Sophie Ellis-Bextor.

Źródło: Sony Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Komentarze użytkowników sophisti.pl