Felietony i Porady

The Best Of Yugoton / Yugopolis

Dodano 28 listopada 2009 08:11, przez Redakcja
The Best Of Yugoton / Yugopolis

''Malicziki'', ''Rzadko widuję cię z dziewczętami'' czy ''Gdzie są przyjaciele moi'' to tylko niektóre tytuły utworów z zestawu piętnastu starannie wyselekcjonowanych z płyt Yugoton i Yugopolis, który znalazł się na albumie ''The Best Of Yugoton/Yugopolis''.

Ideą projektów Yugoton i Yugopolis była reaktywacja największych przebojów zespołów rockowych z Jugosławii początku lat osiemdziesiątych w historyczno-społecznym kontekście odnoszącym się również do sytuacji Polski z tego okresu. Utwory zostały zinterpretowane na nowo i wydane w odświeżonych aranżacjach muzycznych ze współczesnymi polskimi tekstami. Swojego głosu, a także talentu pisarskiego użyczyli m.in. Kasia Nosowska, Kazik Staszewski, Paweł Kukiz, Ryszard "Tymon" Tymański, Maciej Maleńczuk czy Muniek Staszczyk.

Po ich ogromnym sukcesie na runku polskim (''Yugoton'' zyskał status ''złotej płyty''), 23 listopada 2009 Sony Music wydaje ''The Best Of Yugoton & Yugopolis'' - kompilację z utworów ''jugosłowiańsko-polskiego'' rocka, królujących na pierwszych miejscach list przebojów. Znajdą się na niej także niepublikowane na tytułowych płytach singlowe wersje utworów: ''Malicziki'' i ''Rzadko widuję się z dziewczętami'', a dla amatorów teledysków DVD, na którym znajduje się powstałe do piosenek klipy.

Źródło: Sony Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !