Felietony i Porady

Aurora po raz kolejny wystąpi w Polsce!

Dodano 25 lipca 2016 02:07, przez Katarzyna Frąckowiak
Aurora po raz kolejny wystąpi w Polsce!

Aurora po raz kolejny wystąpi w Polsce!
Kiedy słucha się muzyki Aurory, ma się wrażenie, że jej głos przenosi nas do innego, bajkowego świata. Każda piosenka, to inna opowiedziana przez nią historia. Mimo, że piosenkarka ma dopiero 20 lat, tworzy bardzo świadomą i dojrzałą muzykę. Nie da się przejść koło niej obojętnie. Jej skandynawskie korzenie są mocno zauważalne w muzyce, którą tworzy już od ponad połowy swojego życia. Swoje pierwsze utwory napisała mając zaledwie dziesięć lat. Jest samoukiem gry na pianinie, co więcej do dziś nie potrafi czytać nut.
Jej debiutancka EPka ,,Running with the Wolves" skradła serca milionów słuchaczy na całym świecie.
11 marca 2016 roku nakładem wytwórni Decca Record ukazał się debiutancki krążek młodej wokalistki zatytułowany „All My Demons Greeting Me as a Friend". Album, mimo tego, że jest pierwszą płytą Norweżki, został bardzo wysoko oceniony przez krytyków i dziennikarzy muzycznych z całego świata. Premiera „All My Demons Greeting Me as a Friend" była odpowiednio długo podsycana przez początkującą artystkę. W listopadzie 2014 roku pierwszym singlem został kawałek „Under Stars", a trzy miesiące później nastąpiła premiera drugiego singla „Runaway", czyli delikatnej ballady, która w idealny sposób podkreśla niezwykły wokal Aurory. Na płycie w wersji deluxe znajduje się także fenomenalny cover „Half the World Away" brytyjskiej formacji Oasis
Aurora bardzo dużo koncertuje i ... jeszcze w tym roku zawita z kolejnym występem do Polski. Uzdolniona Norweżka wystąpi 12 września w Warszawskiej Proximie. Bilety można nabyć w cenie 79 zł poprzez między innymi portal Eventim.
Jako support zespołu Aurora wystąpi Lor! To grupa, w skład której wchodzą młode 15-letnie dziewczyny pochodzące z Krakowa. Ich muzyka nie podąża za modnym elektronicznym nurtem, a oscyluje wokół folku i tradycyjnych brzmień, a wszystko to stworzy niezwykle dojrzałą całość.
Lor debiutowały w październiku ubiegłego roku EP-ką zatytułowaną "Welcome, Welcome, I'm a Worm", z której pochodzi m.in. utwór "Windmill". Debiut został zauważony przez najważniejsze polskie portale muzyczne, gdzie określano Lor jako odkrycie roku. Młode artystki mają już za sobą udział na poznańskim festiwalu Spring Break.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !