Felietony i Porady

AIR - Love 2

Dodano 24 sierpnia 2009 06:08, przez Krzysztof Malinowski
AIR - Love 2

5 października 2009 wydaje piąty album studyjny zatytułowany ‘Love 2’ . Będzie to kolejne wydawnictwo formacji po wysoko cenionym „Pocket Symphony” z 2007 roku i pierwsza produkcja powstała w Atlasie – nowoczesnym studiu nagraniowym należącym do grupy. Położone w zielonym zakątku północnego Paryża studio Atlas stanowi twórczą oazę, gdzie powstało 12 nowych piosenek AIR. Komponujący i produkujący muzykę w pełni samodzielnie duet ponownie nawiązał współpracę z pochodzącym z Los Angeles perkusistą Joeyem Waronkerem, który jesienią 2008 roku odbył z grupą kameralne, trzyosobowe tournee „Close up” po Azji Południowo-Wschodniej. Stéphane “Alf” Briat, wieloletni rezydent paryskiej sceny muzycznej i współpracownik AIR od czasów początku zespołu, znów zajął się miksem materiału: tym razem w studiu Atlas. Wszystkie utwory na płycie skomponował i wyprodukował zespół AIR.

Debiut AIR z 1998 roku „Moon Safari” porwał serca melomanów na całym świecie i dziś stanowi klasykę elektronicznego popu. Od tego czasu AIR odniósł wiele sukcesów i zdobył mnóstwo wyróżnień w rodzimym kraju i za granicą. Duet skomponował, wyprodukował i współpracował przy zapierającym dech w piersiach zestawie muzycznych projektów.

Pierwszym singlem promującym nowe wydawnictwo jest utwór SING SANG SUNG. Z 5,5 miliona sprzedanych płyt na koncie AIR to dziś ambasadorzy nowoczesnego, francuskiego popu. Wielbiciele zespołu z zainteresowaniem sięgają po kolejne muzyczne przedsięwzięcia duetu zachęceni inwencją aranżacyjną i lekką, a jednocześnie zaskakującą paletą brzmień i rozwiązań kompozycyjnych.
AIR wyruszy na europejskie tournee na początku 2010 roku, a trasę otworzy koncert w legendarnym Casino de Paris w rodzinnym mieście zespołu. Wiosną zespół zagości na występach w USA.

Zespół AIR wystąpi w Warszawie 10 grudnia!
Zagra w warszawskiej Arenie Ursynów (ul.Pileckiego 122) o godz. 20.00.

Premiera płyty 5 października 2009.

Źródło: Emi Music

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !