Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 8/44

Kultura - Muzyka

BLASK W WYTWÓRNI NEXTPOP

9 października 2018, 02:10

Do grona artystów warszawskiej wytwórni Nextpop dołączył artysta o pseudonimie BLASK. Debiutuje singlem zatytułowanym „Nobody”, do którego powstał teledysk.     więcej »

Premiera drugiej płyty KARI „Wounds And Bruises” !
5 grudnia 2013, 11:12

Już od 3 grudnia  fani KARI (dawniej Kari Amirian) mogą kupić długo oczekiwany drugi krążek artystki pt „Wounds And Bruises”. Album zapowiada przełom w twórczości wokalistki. więcej »

Premiera płyty Ady Szulc i DJ’a Adamusa „1000 miejsc”
20 listopada 2013, 10:11

 „1000 miejsc” to projekt muzyczny duetu Ady Szulc i DJ Adamusa. Producent i wokalistka zdecydowali się na pierwszą tego typu kooperację na polskim rynku muzycznym. W wyniku ich współpracy projekt przekształcił się w płytę „1000 miejsc”, która jest również debiutanckim krążkiem Ady Szulc.  więcej »

„PIOSENKI DO MĘŻCZYZNY”, NOWA PŁYTA AGNIESZKI CHRZANOWSKIEJ
15 listopada 2013, 04:11

19 listopada 2013r. - w Międzynarodowym Dniu Mężczyzn, obchodzonym w wielu krajach na świecie, ukaże się siódmy album Agnieszki Chrzanowskiej. Po "Słowach", "Nie bój się nic nie robić", "Cały świat płonie", "Ogniu Olimpijskim", "Tylko dla kobiet" i "Bez udziału gwiazd", przyszedł czas na "Piosenki do mężczyzny", koncentrujące się wokół tematu komunikacji i porozumienia płci. Nowy album to siedemnaście premierowych kompozycji artystki, niemal w całości napisanych do jej własnych tekstów. więcej »

 
Ballady i niuanse
7 listopada 2013, 08:11

Ballady i niuanse - (2CD) to kolekcja piosenek nurtu polskiej poezji śpiewanej. Liryczna, a zarazem pełna ekspresji płyta zawiera wybór najciekawszych utworów laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej.  więcej »

„Viscera” - EP-ka Alexandry Strunin
28 października 2013, 11:10

Minialbum zawiera 4 premierowe utwory wokalistki: „Elementary”, „No logic”, „Stranger”, które ukażą się niebawem na płycie. Ponadto na EP-ce znajduje się stworzony ze Scannerem utwór „Robot”. więcej »

 „From the distance. Live In Oslo”- płyta koncertowa Loud Jazz Band
21 października 2013, 09:10

 „Szukając tytułu dla naszej nowej, koncertowej płyty zauważyłem, że spojrzenie z dystansem na to co robimy teraz i co do tej pory stworzyliśmy, dodaje muzyce Loud Jazz Band specyficznej wartości." więcej »

 
MUZYKA do FILMU "Madame Tyson" (Baobab WRESTLING IN DAKAR OST), reż. Edward Porembny
7 października 2013, 02:10

Muzyka do filmu “Wrestling in Dakar”, ambitnego dokumentu Edwarda Porembnego, autorstwa muzyka i kompozytora Pako Sarra, to bardzo subtelne połączenie tradycyjnych i współczesnych inspiracji. W ścieżce dźwiękowej do filmu “Wrestling in Dakar” Sarr łączy wspaniałych senegalskich wokalistów, etniczne instrumenty z elementami szeroko pojętej muzyki pop-rock oraz międzykulturowy performance polskiej wokalistki  Kayah.  więcej »

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie 2013, premiera płyty – 27.09.2013
21 września 2013, 04:09

Kompilacja z muzyką filmową związana z szóstą edycją Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. więcej »

DRUPI - Teledysk “L'ultimo tango”oraz nowy album "Ho sbagliato secolo"
1 sierpnia 2013, 02:08

Niespełna tydzień dzieli nas od premiery nowego albumu Drupiego zatytułowanego “Ho sbagliato secolo”. Płyta ta jest dziewiętnastym albumem studyjnym w karierze artysty, który uznawany jest za jedną z największych gwiazd włoskiej muzyki. więcej »

 
Tomasz Korpanty wystąpi na tegorocznym Festiwali w Opolu.
7 czerwca 2013, 10:06

W tym roku mija 50 lat od pierwszego KFPP w Opolu. Najbliższy festiwal będzie więc wyjątkową imprezą. Będzie to jubileusz jednej z najstarszych i najbardziej znanych imprez muzycznych w kraju. Koncert Debiuty będzie miał również wyjątkową formułę. Młode talenty na scenę „wprowadzi” królowa polskiej piosenki i ikona opolskiego festiwalu – Maryla Rodowicz, która debiutowała w Opolu 45 lat temu więcej »

12-14.07.2013! 9 edycja GDYNIA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2013!
3 czerwca 2013, 09:06

„Ladies’ Jazz Festival” jest jedynym cyklicznym festiwalem dam jazzu w Europie, a może i na świecie. Od niemal 10lat jest to miejsce, w którym każdym koncertem składa się hołd damom jazzu za ich wkład w rozwój muzyki. Jednocześnie każdy występ jest najlepszym dowodem na to, że bez kobiet ten rodzaj muzycznej ekspresji byłby o wiele uboższy.  więcej »

GDYNIA LADIES' JAZZ FESTIVAL 2013 PRZEDSTAWIA STACEY KENT
3 czerwca 2013, 09:06

Stacey to nasza wspaniała przyjaciółka. Wystąpiła w pierwszej edycji Ladies' Jazz Festival w 2005 roku i zaraz potem stała się niezwykle popularna w naszym kraju i nie tylko: dostała za swój album BBC Jazz Award w 2006 i podpisała w dziesięciolecie swej działalności artystycznej kontrakt ze sławną wytwórnią  Blue Note Records i Jej kariera nabrała niezwykłego tempa! więcej »

 
wybierz stronę