Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 7/44

Kultura - Muzyka

Zespół SALK przedstawia nowe live video

23 lipca 2018, 02:07

SALK zaprezentował live video do najnowszej piosenki pod tytułem „Hercules”. Utwór zapowiada drugi album, który zespół zaplanował na przyszły rok. więcej »

ELLA EYRE zagra na Orange Warsaw Festival 2014
28 marca 2014, 01:03

ELLA EYRE dołączyła do grona artystów, którzy zagrają podczas tegorocznego Orange Warsaw Festival.  więcej »

Szeptem do mnie mów
13 marca 2014, 01:03

Szeptem do mnie mów - niezwykły wybór  wyjątkowych kobiecych interpretacji muzyki pop lat: 50tych, 60tych i 70tych. Płyta pełna zmysłowości i kobiecego liryzmu. Wśród gwiazd: Kalina Jędrusik, Ludmiła Jakubczak, Maria Koterbska, Sława Przybylska, Barbara Rylska, Natasza Zylska, Halina Kunicka, Kasia Sobczyk i inne. więcej »

Koncert Muse w Multikinie
6 marca 2014, 12:03

Sieć Multikino szykuje specjalne wydarzenie dla fanów muzyki alternatywnej. Już 17 marca w wybranych kinach będzie można ponownie zobaczyć wspaniały show zespołu Muse oraz usłyszeć 20 piosenek, w tym hity z ich najnowszego albumu „The 2nd Law”, ale także pozostałe przeboje (nie zabraknie takich hitów jak: „Uprising”, „Supermassive Black Hole”, „Time Is Running Out”, „Starlight” oraz kultowego „Plug-In Baby”).   więcej »

 
Świętuj z nami urodziny Johnny’ego Casha
26 lutego 2014, 01:02

Minutę po północy w środę 26 lutego fani Johnny’ego Casha z całego świata mogą spotkać się w jednym miejscu, aby celebrować urodziny swojego idola. Dzięki globalnej inicjatywie każdy może zapalić symboliczną gwiazdę, aby uczcić pamięć niesamowitego „Man in Black.” więcej »

Elvis Recorded Live On Stage In Memphis
10 lutego 2014, 10:02

„Trasy z Elvisem były ekstremalnie szybkie i pasjonujące. Jedyna rutyna w jaką mogliśmy popaść to – ‘nie popaść w rutynę’”, wyznał mi w trakcie rozmowy Donnie Sumner, członek legendarnej grupy gospel, The Stamps Quartet i jeden z założycieli formacji The Voice, która w marcu 1974 roku towarzyszyła Elvisowi Presley’owi na scenie podczas występu w jego rodzinnym mieście – Memphis, w stanie Tennessee. więcej »

Boba Dylan-30th Anniversary Concert Celebration - Deluxe Edition
6 lutego 2014, 01:02

Sony Music z dumą prezentuje wyjątkowe wydawnictwo Boba Dylana „30th Anniversary Concert Celebration - Deluxe Edition,” które 11 marca 2014 roku ukaże się w trzech konfiguracjach: Blu-ray , 2DVD i 2CD. Album ten z nowej jakości  obrazem i dźwiękiem na płytach DVD i Blu-ray ukaże się po raz pierwszy!  więcej »

 
Ścieżka dźwiękowa do filmu “American Hustle”
2 lutego 2014, 06:02

Płyta „American Hustle” to jednocześnie nostalgiczna, ale i bardzo rozrywkowa podróż do czasów, w których muzyka była czymś więcej niż obecnie. Każdy, kto sięgnie po ścieżkę dźwiękową z filmu „American Hustle” może być pewien, że to muzyczne dzieło sztuki pozostanie na długo w jego pamięci. więcej »

Bokka - zagadka niewidzialnego zespołu
27 grudnia 2013, 09:12

Kto śpiewa? Kobieta, mężczyzna? Tego nie wiem. Wyobrażam sobie tą postać jako jakiś nieziemski stwór, piękną kreaturę, która swoim głosem wycisza, pozwala poczuć się wolnym. Wracając do rzeczywistości, najbardziej zaskakujące jest to, że muzycy ani razu nie ukazali swoich twarzy. Mają za sobą jeden występ na rozdaniu "Nocnych Marków". Niestety, tajemnica została tajemnicą. więcej »

Appetit Gotowanie mam we krwi
12 grudnia 2013, 10:12

Nie szukam na Appetit zaskakujących połączeń smaków, nie robię doświadczeń w kuchni- gotuję tak, aby było smacznie, po prostu...Tak samo jest z muzyką, zachwycam się czasem nowinkami, lecz zawsze wracam do brzmień akustycznych, gdzie liczy się melodia i tekst.  więcej »

 
 JOHNNY CASH Out Among The Stars
12 grudnia 2013, 09:12

Sony Music oraz Legacy Recordings z dumą zapowiadają premierę nowego albumu legendarnego Johnny’ego Casha, na którym znajdzie się tuzin jego niedawno odkrytych, nigdzie niepublikowanych nagrań. Piosenki, które znalazły się na albumie „Out Among The Stars” były pierwotnie zarejestrowane w 1981 roku w Columbia Studios oraz w 1984 roku w 1111 Sound Studios. W ich powstaniu udział wziął ówczesny Dyrektor Artystyczny wytwórni CBS Nashvile, Billy Sherrill. więcej »

Premiera drugiej płyty KARI „Wounds And Bruises” !
5 grudnia 2013, 11:12

Już od 3 grudnia  fani KARI (dawniej Kari Amirian) mogą kupić długo oczekiwany drugi krążek artystki pt „Wounds And Bruises”. Album zapowiada przełom w twórczości wokalistki. więcej »

Premiera płyty Ady Szulc i DJ’a Adamusa „1000 miejsc”
20 listopada 2013, 10:11

 „1000 miejsc” to projekt muzyczny duetu Ady Szulc i DJ Adamusa. Producent i wokalistka zdecydowali się na pierwszą tego typu kooperację na polskim rynku muzycznym. W wyniku ich współpracy projekt przekształcił się w płytę „1000 miejsc”, która jest również debiutanckim krążkiem Ady Szulc.  więcej »

 
wybierz stronę