Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 7/44

Kultura - Muzyka

Klip promujący nową płytę Gorillaz

4 czerwca 2018, 03:06

Gorillaz zadebiutowali na rynku fonograficznym w 2001 roku albumem Gorillaz. Dziś mają na koncie już pięć płyt.   więcej »

Ścieżka dźwiękowa do filmu “American Hustle”
2 lutego 2014, 06:02

Płyta „American Hustle” to jednocześnie nostalgiczna, ale i bardzo rozrywkowa podróż do czasów, w których muzyka była czymś więcej niż obecnie. Każdy, kto sięgnie po ścieżkę dźwiękową z filmu „American Hustle” może być pewien, że to muzyczne dzieło sztuki pozostanie na długo w jego pamięci. więcej »

Bokka - zagadka niewidzialnego zespołu
27 grudnia 2013, 09:12

Kto śpiewa? Kobieta, mężczyzna? Tego nie wiem. Wyobrażam sobie tą postać jako jakiś nieziemski stwór, piękną kreaturę, która swoim głosem wycisza, pozwala poczuć się wolnym. Wracając do rzeczywistości, najbardziej zaskakujące jest to, że muzycy ani razu nie ukazali swoich twarzy. Mają za sobą jeden występ na rozdaniu "Nocnych Marków". Niestety, tajemnica została tajemnicą. więcej »

Appetit Gotowanie mam we krwi
12 grudnia 2013, 10:12

Nie szukam na Appetit zaskakujących połączeń smaków, nie robię doświadczeń w kuchni- gotuję tak, aby było smacznie, po prostu...Tak samo jest z muzyką, zachwycam się czasem nowinkami, lecz zawsze wracam do brzmień akustycznych, gdzie liczy się melodia i tekst.  więcej »

 
 JOHNNY CASH Out Among The Stars
12 grudnia 2013, 09:12

Sony Music oraz Legacy Recordings z dumą zapowiadają premierę nowego albumu legendarnego Johnny’ego Casha, na którym znajdzie się tuzin jego niedawno odkrytych, nigdzie niepublikowanych nagrań. Piosenki, które znalazły się na albumie „Out Among The Stars” były pierwotnie zarejestrowane w 1981 roku w Columbia Studios oraz w 1984 roku w 1111 Sound Studios. W ich powstaniu udział wziął ówczesny Dyrektor Artystyczny wytwórni CBS Nashvile, Billy Sherrill. więcej »

Premiera drugiej płyty KARI „Wounds And Bruises” !
5 grudnia 2013, 11:12

Już od 3 grudnia  fani KARI (dawniej Kari Amirian) mogą kupić długo oczekiwany drugi krążek artystki pt „Wounds And Bruises”. Album zapowiada przełom w twórczości wokalistki. więcej »

Premiera płyty Ady Szulc i DJ’a Adamusa „1000 miejsc”
20 listopada 2013, 10:11

 „1000 miejsc” to projekt muzyczny duetu Ady Szulc i DJ Adamusa. Producent i wokalistka zdecydowali się na pierwszą tego typu kooperację na polskim rynku muzycznym. W wyniku ich współpracy projekt przekształcił się w płytę „1000 miejsc”, która jest również debiutanckim krążkiem Ady Szulc.  więcej »

 
„PIOSENKI DO MĘŻCZYZNY”, NOWA PŁYTA AGNIESZKI CHRZANOWSKIEJ
15 listopada 2013, 04:11

19 listopada 2013r. - w Międzynarodowym Dniu Mężczyzn, obchodzonym w wielu krajach na świecie, ukaże się siódmy album Agnieszki Chrzanowskiej. Po "Słowach", "Nie bój się nic nie robić", "Cały świat płonie", "Ogniu Olimpijskim", "Tylko dla kobiet" i "Bez udziału gwiazd", przyszedł czas na "Piosenki do mężczyzny", koncentrujące się wokół tematu komunikacji i porozumienia płci. Nowy album to siedemnaście premierowych kompozycji artystki, niemal w całości napisanych do jej własnych tekstów. więcej »

Ballady i niuanse
7 listopada 2013, 08:11

Ballady i niuanse - (2CD) to kolekcja piosenek nurtu polskiej poezji śpiewanej. Liryczna, a zarazem pełna ekspresji płyta zawiera wybór najciekawszych utworów laureatów ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej.  więcej »

„Viscera” - EP-ka Alexandry Strunin
28 października 2013, 11:10

Minialbum zawiera 4 premierowe utwory wokalistki: „Elementary”, „No logic”, „Stranger”, które ukażą się niebawem na płycie. Ponadto na EP-ce znajduje się stworzony ze Scannerem utwór „Robot”. więcej »

 
 „From the distance. Live In Oslo”- płyta koncertowa Loud Jazz Band
21 października 2013, 09:10

 „Szukając tytułu dla naszej nowej, koncertowej płyty zauważyłem, że spojrzenie z dystansem na to co robimy teraz i co do tej pory stworzyliśmy, dodaje muzyce Loud Jazz Band specyficznej wartości." więcej »

MUZYKA do FILMU "Madame Tyson" (Baobab WRESTLING IN DAKAR OST), reż. Edward Porembny
7 października 2013, 02:10

Muzyka do filmu “Wrestling in Dakar”, ambitnego dokumentu Edwarda Porembnego, autorstwa muzyka i kompozytora Pako Sarra, to bardzo subtelne połączenie tradycyjnych i współczesnych inspiracji. W ścieżce dźwiękowej do filmu “Wrestling in Dakar” Sarr łączy wspaniałych senegalskich wokalistów, etniczne instrumenty z elementami szeroko pojętej muzyki pop-rock oraz międzykulturowy performance polskiej wokalistki  Kayah.  więcej »

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie 2013, premiera płyty – 27.09.2013
21 września 2013, 04:09

Kompilacja z muzyką filmową związana z szóstą edycją Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. więcej »

 
wybierz stronę