Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 5/44

Kultura - Muzyka

BLASK W WYTWÓRNI NEXTPOP

9 października 2018, 02:10

Do grona artystów warszawskiej wytwórni Nextpop dołączył artysta o pseudonimie BLASK. Debiutuje singlem zatytułowanym „Nobody”, do którego powstał teledysk.     więcej »

„Minęło 20 lat… Jesteśmy wciąż tacy sami, tylko trochę głębiej…” – Kayah
26 października 2015, 02:10

Sony Music / Kayax Music z dumą ogłaszają premierę reedycji debiutanckiego albumu Kayah zatytułowanego „Kamień.” Album ten wyprodukowany i napisany przez samą Kayah miał swoją premierę 5 listopada 1995 roku ( w dniu urodzin artystki.) więcej »

Sting i Mylène Farmer razem zaśpiewali przebój sprzed lat
27 września 2015, 02:09

 Francuska piosenkarka Mylène Farmer i Sting stworzyli duet, śpiewając napisaną dwanaście lat temu piosenkę byłego basisty The Police - ,,Stolen Car” – w dwóch językach na raz: angielskim i francuskim. Utwór jest zapowiedzią najnowszej płyty Farmer pt. ,,Nébuleuse” (fr. Mgławice), której premiera będzie miała miejsce w listopadzie bieżącego roku. więcej »

Sam Smith zaśpiewa piosenkę do najnowszego Bonda
10 września 2015, 02:09

Piosenka dwudziestotrzyletniego solisty będzie miała premierę nieco wcześniej, bowiem pod koniec września bieżącego roku. Sam Smith powiedział stacji BBC, że Barbara Broccoli i Sam Mendes zaprosili go do swojego biura, by umożliwić mu przeczytanie scenariusza. Utwór ,,Writing's on the Wall” napisał w ciągu 20 minut i jest to najszybciej napisana piosenka w jego karierze, jak podkreśla Smith.  więcej »

 
​Agi Brine
8 września 2015, 02:09

​Agi Brine to projekt Agi Bigaj - wokalistki, pianistki oraz songwriterki pochodzącej z Poznania. więcej »

Thom Yorke w teatrze.
19 sierpnia 2015, 02:08

Thom Yorke to brytyjski wokalista i lider zespołu Radiohead. Thom oprócz śpiewania pisze teksty, muzykę, a w zespole gra na gitarze, perkusji i pianinie. Radiohead to zespół grający alternatywną muzykę, natomiast Yorke nagrywa także solowe płyty, w których wyraźnie da się odczuć wpływy muzyki elektronicznej. Współpracował też z wieloma artystami, np. PJ Harvey, Bjork czy z Tomem Jonesem. Przy tym wszystkim Thom walczy o środowisko. więcej »

JUBILEUSZOWY DJ ADAMUS
21 lipca 2015, 02:07

DJ ADAMUS przygotowuje wyjątkową, jubileuszową płytę. Premiera albumu przewidziana jest na grudzień 2015 roku, kiedy to zamierza obchodzić jubileusz 20-tu lat pracy w studio i 15 lat pracy dj-skiej.   więcej »

 
 DAS MOON
17 lipca 2015, 02:07

Wersja piosenki wykorzystana w teledysku różni się od wersji z albumu i zostanie zamieszczona na winylowym wydaniu „Weekend in Paradise”, które będzie miało premierę jesienią tego roku. Utwór trafił również do filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja, który będzie po raz pierwszy zaprezentowany we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji. więcej »

 Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
10 lipca 2015, 02:07

W dniach 23 lipca - 2 sierpnia 2015 roku odbędzie się 15 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia będzie miasto Wrocław, a partnerem festiwalu jest T-Mobile Polska S.A. Na festiwalu pokazanych zostanie 340 filmów (w tym 217 pełnometrażowych) z 54 krajów. Seanse będą odbywały się w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Filmem otwierającym 23 lipca festiwal będzie prowokacyjna, belgijska komedia o mieszkającym w Brukseli… Bogu - Zupełnie Nowy Testament Jaco Van Dormaela  więcej »

Dwupłytowa kompilacja na 10-lecie festiwalu Audioriver
3 czerwca 2015, 02:06

Największy polski festiwal z muzyką elektroniczną postanowił w wyjątkowy sposób uświetnić swój okrągły jubileusz i wspólnie z Warner Music Poland wydać album zawierający utwory artystów, którzy występowali w przeszłości lub wystąpią w tym roku na płockiej plaży. Na CD 1 znajdziemy mniej lub bardziej znane hity, podczas gdy CD 2 to w stu procentach premierowy materiał. więcej »

 
Slow Magic w Warszawie. Tajemniczy koncert w klubokawiarni Miłość/Patio
20 maja 2015, 02:05

W czerwcu do Polski przyleci na ekskluzywny koncert Slow Magic - czyli tajemnicza postać, która ukrywa swoją twarz za klimatyczną maską, a rozpoznawalna jest w całym świecie niezależnej muzyki elektronicznej dzięki oryginalnym brzmieniom. Koncert tego artysty odbędzie się 10 czerwca na Patio przylegającym do klubokawiarni Miłość w samym centrum Warszawy przy ulicy Kredytowej 9. więcej »

SAM SMITH – Lay Me Down Feat. John Legend
15 marca 2015, 02:03

Oficjalny singiel dzisiejszego dnia - Dnia Czerwonego Nosa 2015 (Red Nose Day 2015)! więcej »

Do góry nogami
12 lutego 2015, 01:02

Do góry nogami" to trzeci singiel z nowego albumu Agnieszki Chrzanowskiej “Piosenki do mężczyzny". Dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi nieprawidłowościami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy.Teledysk do utworu „Do góry nogami czyli Zarozumiałość, pycha, obłuda", został zrealizowany w legendarnej Piwnicy pod Baranami oraz w klubie Coctail Bar Movida w Krakowie. Portal www.Sophisti.pl jest jedynym z patronów medialnych albumu Agnieszki Chrzanowskiej „Piosenki do mężczyzny” (wyd. Polskie Nagrania /Magnetic Records). więcej »

 
wybierz stronę