Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 5/44

Kultura - Muzyka

Zespół SALK przedstawia nowe live video

23 lipca 2018, 02:07

SALK zaprezentował live video do najnowszej piosenki pod tytułem „Hercules”. Utwór zapowiada drugi album, który zespół zaplanował na przyszły rok. więcej »

​Agi Brine
8 września 2015, 02:09

​Agi Brine to projekt Agi Bigaj - wokalistki, pianistki oraz songwriterki pochodzącej z Poznania. więcej »

Thom Yorke w teatrze.
19 sierpnia 2015, 02:08

Thom Yorke to brytyjski wokalista i lider zespołu Radiohead. Thom oprócz śpiewania pisze teksty, muzykę, a w zespole gra na gitarze, perkusji i pianinie. Radiohead to zespół grający alternatywną muzykę, natomiast Yorke nagrywa także solowe płyty, w których wyraźnie da się odczuć wpływy muzyki elektronicznej. Współpracował też z wieloma artystami, np. PJ Harvey, Bjork czy z Tomem Jonesem. Przy tym wszystkim Thom walczy o środowisko. więcej »

JUBILEUSZOWY DJ ADAMUS
21 lipca 2015, 02:07

DJ ADAMUS przygotowuje wyjątkową, jubileuszową płytę. Premiera albumu przewidziana jest na grudzień 2015 roku, kiedy to zamierza obchodzić jubileusz 20-tu lat pracy w studio i 15 lat pracy dj-skiej.   więcej »

 
 DAS MOON
17 lipca 2015, 02:07

Wersja piosenki wykorzystana w teledysku różni się od wersji z albumu i zostanie zamieszczona na winylowym wydaniu „Weekend in Paradise”, które będzie miało premierę jesienią tego roku. Utwór trafił również do filmu „Baby Bump” w reżyserii Kuby Czekaja, który będzie po raz pierwszy zaprezentowany we wrześniu na festiwalu filmowym w Wenecji. więcej »

 Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
10 lipca 2015, 02:07

W dniach 23 lipca - 2 sierpnia 2015 roku odbędzie się 15 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia będzie miasto Wrocław, a partnerem festiwalu jest T-Mobile Polska S.A. Na festiwalu pokazanych zostanie 340 filmów (w tym 217 pełnometrażowych) z 54 krajów. Seanse będą odbywały się w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku. Filmem otwierającym 23 lipca festiwal będzie prowokacyjna, belgijska komedia o mieszkającym w Brukseli… Bogu - Zupełnie Nowy Testament Jaco Van Dormaela  więcej »

Dwupłytowa kompilacja na 10-lecie festiwalu Audioriver
3 czerwca 2015, 02:06

Największy polski festiwal z muzyką elektroniczną postanowił w wyjątkowy sposób uświetnić swój okrągły jubileusz i wspólnie z Warner Music Poland wydać album zawierający utwory artystów, którzy występowali w przeszłości lub wystąpią w tym roku na płockiej plaży. Na CD 1 znajdziemy mniej lub bardziej znane hity, podczas gdy CD 2 to w stu procentach premierowy materiał. więcej »

 
Slow Magic w Warszawie. Tajemniczy koncert w klubokawiarni Miłość/Patio
20 maja 2015, 02:05

W czerwcu do Polski przyleci na ekskluzywny koncert Slow Magic - czyli tajemnicza postać, która ukrywa swoją twarz za klimatyczną maską, a rozpoznawalna jest w całym świecie niezależnej muzyki elektronicznej dzięki oryginalnym brzmieniom. Koncert tego artysty odbędzie się 10 czerwca na Patio przylegającym do klubokawiarni Miłość w samym centrum Warszawy przy ulicy Kredytowej 9. więcej »

SAM SMITH – Lay Me Down Feat. John Legend
15 marca 2015, 02:03

Oficjalny singiel dzisiejszego dnia - Dnia Czerwonego Nosa 2015 (Red Nose Day 2015)! więcej »

Do góry nogami
12 lutego 2015, 01:02

Do góry nogami" to trzeci singiel z nowego albumu Agnieszki Chrzanowskiej “Piosenki do mężczyzny". Dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi nieprawidłowościami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy.Teledysk do utworu „Do góry nogami czyli Zarozumiałość, pycha, obłuda", został zrealizowany w legendarnej Piwnicy pod Baranami oraz w klubie Coctail Bar Movida w Krakowie. Portal www.Sophisti.pl jest jedynym z patronów medialnych albumu Agnieszki Chrzanowskiej „Piosenki do mężczyzny” (wyd. Polskie Nagrania /Magnetic Records). więcej »

 
„MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY” na WALENTYNKI
28 stycznia 2015, 08:01

 Po "Obiekcie seksualnym" przyszedł czas na "Mężczyznę prawie idealnego " - drugą płytę Artura Gotza, tym razem z piosenkami satyrycznymi Agnieszki Chrzanowskiej.Album "Mężczyzna prawie idealny" zawiera 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. więcej »

Paul McCartney i Kanye West tworzą razem.
9 stycznia 2015, 02:01

Już w sierpniu 2014 roku pojawiła się informacja, że legendarny Beatles Paul McCartney i popularny raper Kanye West pracują w studio nad nowym materiałem. więcej »

Bruce Springsteen
3 listopada 2014, 02:11

„Bruce Springsteen: Album Collection Vol. 1 1973-1984" to wyjątkowy box, w którym znalazło się siedem albumów Bossa (na ośmiu płytach CD) nagranych dla Columbia Records w latach 1973-1984. Pięć albumów znajdujących się w tym zestawie po raz pierwszy ukaże się na CD w wersji zremasterowanej. Remasteringiem płyt zajęli się Bob Ludwig i Toby Scott, którzy materiał z oryginalnych analogowych taśm „matek”, wykorzystując system odtwarzania Plangent Process, na nowo przenieśli do postaci cyfrowej. W boxie znajdziemy 60 stronnicową książeczkę zawierającą unikalne zdjęcia, wycinki prasowe oraz inne rarytasy dla fanów artysty.  Jednocześnie ukaże się kolekcjonerski box zawierający siedem albumów Bruce’a na ośmiu płytach winylowych, które również poddane zostały procesowi remasteringu. więcej »

 
wybierz stronę