Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 5/43

Kultura - Muzyka

SOPHISTI PATRONUJE: QUINDEPENDENCE DEBIUTANCKA PŁYTA PT. CIRCUMSTANCES

30 maja 2017, 02:05

Quindependence to niezależność, samodzielność, wolność... i kwintet składający się z niezwykłych muzycznych indywidualności. Pod koniec maja 2017 na rynek trafi ich debiutancka płyta pt. CIRCUMSTANCES, a 31.05 w Klubie Strefa w Krakowie i 2.06 w 12on14 Jazz Club w Warszawie odbędą się premierowe koncerty. więcej »

 Preservation Hall Jazz Band
7 czerwca 2014, 10:06

Legendarna grupa Preservation Hall Jazz Band wciąż rozwija się zachowując jednocześnie swoją tradycję, która cały czas inspiruje kolejne pokolenia słuchaczy i artystów. Nowy album mistrzów nowoorleańskiego jazzu „That's It!” powstał przy współpracy z Danem Wilsonem, Chrisem Stapletonem i legendarnym Paulem Williamsem, którzy nadali twórczości zespołu świeże podejście, ale potrafili również uchwycić klasyczny styl grupy. więcej »

Bossa Nova Baby - mistrzowska kompilacja Króla Rock'n'Rolla
4 czerwca 2014, 01:06

Płyta "Bossa Nova Baby: The Ultimate Elvis Party Album" to bardzo taneczna kompilacja z hitami Króla Rock'n'Rolla, której motywem przewodnim jest remix  piosenki "Bossa Nova Baby" wykorzystanej w globalnej reklamie Heinekena. Album ten, na którym znalazły się 24 taneczne przeboje Elvisa to muzyczne uzupełnienie emocji, które będą nam towarzyszyć podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Najbardziej charakterystycznego i rozpoznawalnego brazylijskiego nurtu muzycznego, jakim jest bossa nova nie zabrakło również w twórczości Elvisa.  więcej »

Willie Nelson
8 maja 2014, 01:05

 Willie Nelson prezentuje swój długo oczekiwany, bardzo osobisty album „Band of Brothers,” na którym znalazło się dziewięć nowych piosenek wokalisty oraz pięć utworów napisanych przez  innych artystów. Wszystkie piosenki, które trafiły na album „Band of Brothers” opublikowane zostały po raz pierwszy i dołączyły do klasycznego katalogu utworów artysty.   więcej »

 
"First Love"
5 maja 2014, 01:05

"First Love" jest zwiastunem nowej, ósmej płyty Jennifer Lopez, której premiera zaplanowana jest na 17 czerwca! więcej »

BANKS ogłasza premierę długo oczekiwanego debiutanckiego albumu pt. "GODDESS"!
29 kwietnia 2014, 01:04

BANKS ogłasza premierę długo oczekiwanego debiutanckiego albumu pt. "GODDESS"! więcej »

Elli Ingram
16 kwietnia 2014, 01:04

Po pierwszym przesłuchaniu porównywana jest do Amy Winehouse i Adele, ale Elli Ingram ma na tyle talentu i oryginalności, żeby nie musieć być do nikogo porównywana. Nawet jeśli są to największe nazwiska w świecie muzyki. więcej »

 
Nieznany utwór Johnny’ego Casha i Sixto Rodrigueza
1 kwietnia 2014, 01:04

Przeszukując potężne archiwa, które pozostały po ojcu John Carter Cash odnalazł nie tylko zaginiony album Johnny’ego Casha „Out Among the Stars,” ale również coś, co wprawiło go w prawdziwe osłupienie. Wśród materiałów, które Cash przechowywał na strychu swojego domu znalazło się nieznane nagranie Johnny’ego, na którym słychać przepiękna balladę wykonywaną w duecie ze święcącym obecnie triumfy …Rodriguezem więcej »

ELLA EYRE zagra na Orange Warsaw Festival 2014
28 marca 2014, 01:03

ELLA EYRE dołączyła do grona artystów, którzy zagrają podczas tegorocznego Orange Warsaw Festival.  więcej »

Szeptem do mnie mów
13 marca 2014, 01:03

Szeptem do mnie mów - niezwykły wybór  wyjątkowych kobiecych interpretacji muzyki pop lat: 50tych, 60tych i 70tych. Płyta pełna zmysłowości i kobiecego liryzmu. Wśród gwiazd: Kalina Jędrusik, Ludmiła Jakubczak, Maria Koterbska, Sława Przybylska, Barbara Rylska, Natasza Zylska, Halina Kunicka, Kasia Sobczyk i inne. więcej »

 
Koncert Muse w Multikinie
6 marca 2014, 12:03

Sieć Multikino szykuje specjalne wydarzenie dla fanów muzyki alternatywnej. Już 17 marca w wybranych kinach będzie można ponownie zobaczyć wspaniały show zespołu Muse oraz usłyszeć 20 piosenek, w tym hity z ich najnowszego albumu „The 2nd Law”, ale także pozostałe przeboje (nie zabraknie takich hitów jak: „Uprising”, „Supermassive Black Hole”, „Time Is Running Out”, „Starlight” oraz kultowego „Plug-In Baby”).   więcej »

Świętuj z nami urodziny Johnny’ego Casha
26 lutego 2014, 01:02

Minutę po północy w środę 26 lutego fani Johnny’ego Casha z całego świata mogą spotkać się w jednym miejscu, aby celebrować urodziny swojego idola. Dzięki globalnej inicjatywie każdy może zapalić symboliczną gwiazdę, aby uczcić pamięć niesamowitego „Man in Black.” więcej »

Elvis Recorded Live On Stage In Memphis
10 lutego 2014, 10:02

„Trasy z Elvisem były ekstremalnie szybkie i pasjonujące. Jedyna rutyna w jaką mogliśmy popaść to – ‘nie popaść w rutynę’”, wyznał mi w trakcie rozmowy Donnie Sumner, członek legendarnej grupy gospel, The Stamps Quartet i jeden z założycieli formacji The Voice, która w marcu 1974 roku towarzyszyła Elvisowi Presley’owi na scenie podczas występu w jego rodzinnym mieście – Memphis, w stanie Tennessee. więcej »

 
wybierz stronę