Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 5/44

Kultura - Muzyka

Carsky prezentuje swoją debiutancką EP-kę „Make Me Pure”

29 listopada 2017, 03:11

Paweł Karski, producent muzyczny znany jako Carsky w kwietniu ruszył ze swoim solowym projektem i zaprezentował nam pierwszy singiel, zatytułowany „Dreams”, który przekroczył już liczbę 100 tysięcy odsłuchów na Spotify.  więcej »

„MĘŻCZYZNA PRAWIE IDEALNY” na WALENTYNKI
28 stycznia 2015, 08:01

 Po "Obiekcie seksualnym" przyszedł czas na "Mężczyznę prawie idealnego " - drugą płytę Artura Gotza, tym razem z piosenkami satyrycznymi Agnieszki Chrzanowskiej.Album "Mężczyzna prawie idealny" zawiera 13 premierowych utworów, które koncentrują się na psychofizycznej kondycji mężczyzny XXI wieku. Każda piosenka to opowieść o mężczyźnie, którego autorka poznała osobiście. Bohaterami utworów stali się: zakochani, naiwni, nawróceni, zdradzający, bogaci, nieśmiali i ci bardzo śmiali przedstawiciele płci męskiej. więcej »

Paul McCartney i Kanye West tworzą razem.
9 stycznia 2015, 02:01

Już w sierpniu 2014 roku pojawiła się informacja, że legendarny Beatles Paul McCartney i popularny raper Kanye West pracują w studio nad nowym materiałem. więcej »

Bruce Springsteen
3 listopada 2014, 02:11

„Bruce Springsteen: Album Collection Vol. 1 1973-1984" to wyjątkowy box, w którym znalazło się siedem albumów Bossa (na ośmiu płytach CD) nagranych dla Columbia Records w latach 1973-1984. Pięć albumów znajdujących się w tym zestawie po raz pierwszy ukaże się na CD w wersji zremasterowanej. Remasteringiem płyt zajęli się Bob Ludwig i Toby Scott, którzy materiał z oryginalnych analogowych taśm „matek”, wykorzystując system odtwarzania Plangent Process, na nowo przenieśli do postaci cyfrowej. W boxie znajdziemy 60 stronnicową książeczkę zawierającą unikalne zdjęcia, wycinki prasowe oraz inne rarytasy dla fanów artysty.  Jednocześnie ukaże się kolekcjonerski box zawierający siedem albumów Bruce’a na ośmiu płytach winylowych, które również poddane zostały procesowi remasteringu. więcej »

 
Ozzy Osbourne  Memoirs of a Madman
13 października 2014, 02:10

Epic Records / Legacy Recordings z dumą prezentują wyjątkowe wydawnictwo Ozzy’ego Osbourne’a „MEMOIRS OF A MADMAN,” które już jutro ukaże się jako pojedyncza płyta CD, podwójny album DVD oraz podwójna płyta winylowa. więcej »

 JESSIE WARE NOWY ALBUM TOUGH LOVE! PREMIERA 14 PAŹDZIERNIKA
12 października 2014, 02:10

Uwielbiana w Polsce autorka hitu „Wildest Moments’” zapowiada swój drugi album! więcej »

Modern Talking
7 października 2014, 01:10

Jeden z najpopularniejszych europejskich duetów sceny dance – Modern Talking powraca w wielkim stylu z nową, dwupłytową kompilacją „30,” która już dziś znajdzie się w najlepszych sklepach muzycznych. Dieter Bohlen i Thomas Anders publikacją tego rocznicowego albumu świętują trzydziestolecie wspólnej działalności na muzycznym rynku. więcej »

 
KYLIE MINOGUE w Polsce
6 października 2014, 02:10

Trasę Kiss Me Once otwierają koncerty w Wielkiej Brytanii. Na całej trasie Kylie zagra 31 koncertów w 15 krajach - w tym 12 w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Znakomita trasa Kylie "Kiss Me Once" będzie celebracją zarówno nowego materiału , jak i wszystkim doskonale znanych starych  przebojów. więcej »

PIERWSZY KONCERTOWY ALBUM W KARIERZE WHITNEY HOUSTON!
18 września 2014, 02:09

Legacy Recordings oddział Sony Music Entertainment z dumą ogłasza premierę wyjątkowego albumu „Whitney Houston Live: Her Greatest Performances,” który w formacie CD oraz CD/DVD ukaże się już 11 listopada. Pierwszy w karierze artystki album koncertowy zawierać będzie niezapomniane występy na żywo zarejestrowane w czasie całej Jej kariery. Zarówno materiał audio jak i wideo poddane zostały procesowi reamasteringu. Producentem płyty CD oraz  DVD jest pięciokrotny zdobywca nagrody Grammy Clive Davis.  więcej »

"Szalone"  wydawnictwo Ksiecia Ciemności
26 sierpnia 2014, 02:08

Epic Records / Legacy Recordings z dumą prezentują wyjątkowe wydawnictwo Ozzy’ego Osbourne’a „MEMOIRS OF A MADMAN,” które 14 października ukaże się jako pojedyncza płyta CD, podwójny album DVD oraz podwójna płyta winylowa. Na płycie CD i LP znajdzie się siedemnaście największych przebojów Ozzy’ego, które powstały w czasie czterech dekad solowej kariery tego wyjątkowego artysty. więcej »

 
Premiera albumu  SIRENS
14 sierpnia 2014, 02:08

Premiera albumu SIRENS 7 października. więcej »

 Preservation Hall Jazz Band
7 czerwca 2014, 10:06

Legendarna grupa Preservation Hall Jazz Band wciąż rozwija się zachowując jednocześnie swoją tradycję, która cały czas inspiruje kolejne pokolenia słuchaczy i artystów. Nowy album mistrzów nowoorleańskiego jazzu „That's It!” powstał przy współpracy z Danem Wilsonem, Chrisem Stapletonem i legendarnym Paulem Williamsem, którzy nadali twórczości zespołu świeże podejście, ale potrafili również uchwycić klasyczny styl grupy. więcej »

Bossa Nova Baby - mistrzowska kompilacja Króla Rock'n'Rolla
4 czerwca 2014, 01:06

Płyta "Bossa Nova Baby: The Ultimate Elvis Party Album" to bardzo taneczna kompilacja z hitami Króla Rock'n'Rolla, której motywem przewodnim jest remix  piosenki "Bossa Nova Baby" wykorzystanej w globalnej reklamie Heinekena. Album ten, na którym znalazły się 24 taneczne przeboje Elvisa to muzyczne uzupełnienie emocji, które będą nam towarzyszyć podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Najbardziej charakterystycznego i rozpoznawalnego brazylijskiego nurtu muzycznego, jakim jest bossa nova nie zabrakło również w twórczości Elvisa.  więcej »

 
wybierz stronę