Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 16/44

Kultura - Muzyka

Poets Of The Fall po raz pierwszy w Polsce!

5 września 2018, 03:09

Fińscy rockmeni - Poets Of The Fall - rozpoczęli swoją przygodę w 2003 roku, gdy wokalista zespołu - Marko - postawił wszystko na jedną kartę i sprzedał cały swój dobytek, aby zainwestować w miłość swojego życia - muzykę. Ich poczynienia rozpoczęły się od stworzenia studia nagraniowego w salonie Captaina - klawiszowca zespołu. Ich biuro zaś mieściło się w poobijanym samochodzie Olliego - gitarzysty. Rezultatem sesji nagraniowych była mieszanka rocka, popu, metalu i industrialu. Później do zespołu dołączyli także gitarzysta - Jaska, basista - Jani i perkusista - Jari.     więcej »

Festiwal Przemiany
30 sierpnia 2011, 01:08

Festiwal Przemiany to kameralne warsztaty, dające możliwość pracy z ekspertami, jak również wydarzenia artystyczne dla setek uczestników. Specjalne pokazy w planetarium, leniwe godziny podczas śniadania na trawie, wieczorny chillout nad festiwalowo rozświetloną rzeką i wiele innych wydarzeń dziejących się na Powiślu, obu nabrzeżach, a także starej Pradze Północ. więcej »

Nowy studyjny album Barbry Streisand
23 sierpnia 2011, 04:08

Nowy studyjny album Barbry Streisand to hołd złożony słynnym twórcom piosenek i prywatnie przyjaciołom artystki -  Alanowi i Marilyn Bergmanom. więcej »

Festiwal Tauron Nowa Muzyka
22 sierpnia 2011, 10:08

W ramach VI Festiwalu Tauron Nowa Muzyka między 26 a 28 sierpnia będzie można zobaczyć na terenie miasteczka festiwalowego premierową wystawę 3 projektów artystycznych fotografów Łukasza Ziętka , Pawła Fabjańskiego i Jacka Kołodziejskiego .   więcej »

 
Rafal Bryndal Jazz Quartet vol.3
17 sierpnia 2011, 10:08

  Chilli ZET prezentuje trzecią odsłonę muzycznej kompilacji przygotowanej wspólnie z Rafałem Bryndalem, czyli „Rafał Bryndal Jazz Quartet vol. 3”. więcej »

George Harrison dla Unicefu
5 sierpnia 2011, 10:08

Legendarni muzycy połączyli swoje siły dla Unicef, by ratować dzieci dotknięte klęską suszy i głodem w „Rogu Afryki” w ramach akcji ‘Month of giving’. więcej »

Foster The People
4 sierpnia 2011, 01:08

Jest to jedno z najnowszych odkryć trendsetterow, także w Polsce i szykuje się debiut na miare zespołu Hurts czy White Lies (ale bardziej popowych).   więcej »

 
Weekend pełen Audioriver
28 lipca 2011, 09:07

Jak co roku, od sześciu lat, na kilka dni przed Audioriver poznajemy program festiwalu rozpisany godzina po godzinie. Fani dobrej elektroniki od wielu miesięcy wiedzą, że muszą szykować formę na ostatni weekend lipca, ale dopiero dziś zaczynają tworzyć dokładne plany przemieszczania się między scenami. Po raz kolejny w Płocku czeka nas prawdziwy maraton! więcej »

Wawrzyniec Prasek „Instinct of love”
25 lipca 2011, 11:07

Album zatytułowany „Instinct of love” zawiera kompozycje młodego pianisty Wawrzyńca Praska zaaranżowane i wykonane przez samego autora. Wszystkie utrzymane w jazzowym stylu z elementami muzyki klasycznej. Zahaczające o smoothjazz utwory nadają romantycznego klimatu. Akustyczne brzmienia prawdziwych instrumentów podkreślają realistyczny charakter i profesjonalizm nagrania. więcej »

Outside Society
11 lipca 2011, 06:07

Polecamy album „Outside Society”  Patti Smith zawierający osobiste refleksje artystki napisane przez nią do każdej piosenki. więcej »

 
BLiSS  „One”
9 lipca 2011, 06:07

Od lat nie było w Polsce debiutu, który łączyłby rockową żarliwość z przebojowością, która zdolna jest porwać tłumy. więcej »

Seal na Pozytywne Wibracje Festival
8 czerwca 2011, 09:06

Seal, geniusz soul i r&b, autor m.in. takich hitów jak „Kiss From a Rose”, „Killer”, „Crazy” czy „Fly Like an Eagle”, zdradził, że uwielbia występować na letnich festiwalach. więcej »

Sonia Bohosiewicz śpiewa
2 czerwca 2011, 02:06

Album „Projekt Grechuta” zawiera 10 bardzo odważnych aranżacji piosenek mistrza Grechuty wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego. więcej »

 
wybierz stronę