Felietony i Porady

Kultura - Muzyka strona 12/44

Kultura - Muzyka

Poets Of The Fall po raz pierwszy w Polsce!

5 września 2018, 03:09

Fińscy rockmeni - Poets Of The Fall - rozpoczęli swoją przygodę w 2003 roku, gdy wokalista zespołu - Marko - postawił wszystko na jedną kartę i sprzedał cały swój dobytek, aby zainwestować w miłość swojego życia - muzykę. Ich poczynienia rozpoczęły się od stworzenia studia nagraniowego w salonie Captaina - klawiszowca zespołu. Ich biuro zaś mieściło się w poobijanym samochodzie Olliego - gitarzysty. Rezultatem sesji nagraniowych była mieszanka rocka, popu, metalu i industrialu. Później do zespołu dołączyli także gitarzysta - Jaska, basista - Jani i perkusista - Jari.     więcej »

Beyonce ogłosiła konkurs na remix singla "End of Time!
10 lutego 2012, 03:02

Od wczoraj (09.02.12) przez miesiąc fani Beyonce mają okazję wziąć udział w niecodziennym konkursie – przygotowując swój własny remix najnowszego singla Beyonce "End Of Time" można będzie wygrać 4000 $ i szansę umieszczenia go na jej następnej płycie! więcej »

Premiera płyty Tango!
18 stycznia 2012, 01:01

Album dla miłośników tanga, ale nie tylko! Polecamy do każdej domowej płytoteki – nieodzowny przy nauce tańca, pomoże stworzyć odpowiedni nastrój na imprezie, a osoby które nie tańczą mogą posłuchać urokliwych piosenek. więcej »

Premiera płyty- Ania Teliczan
16 stycznia 2012, 12:01

Dziś premiera debiutanckiej płyty Ani Teliczan, która pięknie łączy dwie muzyczne tradycje: z jednej strony najczystszej postaci rock'n'rolla, ale też r'n'b i podszyty jazzem anglosaski pop, z drugiej polską piosenkę estradową. więcej »

 
Premiera płyty Melodie d‘Amour
13 stycznia 2012, 12:01

Melodie d’Amour – (2CD) niezwykly wybór utworów wyselekcjonowanych przez znawców francuskich piosenek, autorow popularnej serii płytowej " LA VIE EST UNE CHANSON". więcej »

Jesienna sesja zdjęciowa Kari Amirian
12 stycznia 2012, 01:01

Kari Amirian to jedna z młodych, polskich artystek okrzyknięta najciekawszym debiutem ostatniego czasu. Jej album "Daddy Says I'm Special" (Nextpop/EMI), przełamujący bariery indie popu i muzyki alternatywnej, zapowiada nową jakość na polskiej scenie niezależnej. więcej »

Piosenkarka młodego pokolenia-Malwina Kusior
9 stycznia 2012, 04:01

Zadebiutowała w Teatrze Muzycznym Roma w 2005 r. w musicalu „Taniec wampirów” Romana Polańskiego, grając rolę Sary. Następnym jej osiągnięciem była platynowa płyta za  album muzyczny z tego spektaklu. więcej »

 
„Warszawa” następczynią „Barcelony”
8 stycznia 2012, 04:01

Na początku roku premierę miał teledysk do nowego utworu Giulia y los Tellarini „Warszawa”. Oczarowani Polską artyści nagrali go jako muzyczny hołd dla miasta i jednocześnie piosenkę o miłości. więcej »

"Sekrety życia według Leonarda Cohena" - Lora Szafran
2 stycznia 2012, 05:01

Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu zawsze mało nowych artystycznych wyzwań. więcej »

Spielberg i Williams już blisko 40 lat razem
29 grudnia 2011, 06:12

13 stycznia na nasze ekrany wejdzie najnowsza superprodukcja, firmowana przez najsłynniejszego dziś maga kina Stevena Spielberga – „Czas wojny”. Legendarny reżyser zaprosił do udziału w tym arcytrudnym przedsięwzięciu sprawdzonych współpracowników, wśród nich operatora Janusza Kamińskiego (oscarowe „Lista Schindlera” i „Szeregowiec Ryan”), scenografa Ricka Cartera czy kostiumografkę Joannę Johnston. więcej »

 
Tiesto projektantem mody
22 grudnia 2011, 07:12

Holenderski DJ i producent muzyczny, Tiesto,  zaprojektuje kolekcje ubrań dla kobiet i mężczyzn. więcej »

Świąteczna pocztówka od Marii Sadowskiej
22 grudnia 2011, 06:12

"Gwiazda dla każdego" to szczególna płyta. Nie jest to typowy album świąteczny. Nie ma tu tradycyjnych kolęd, a niektóre utwory w ogóle bezpośrednio nie nawiązują do Bożego Narodzenia. więcej »

Święta z kotem na Montserrat
21 grudnia 2011, 10:12

Giulia Tellarini, która wraz z zespołem zagra w Warszawie 3 lutego, opowiada o niezwykłych świętach i dziwnych prezentach. więcej »

 
wybierz stronę