Felietony i Porady

Kultura - Muzyka

Kultura - Muzyka

„TAKSÓWKARZ” ZESPOŁU SUPERHUMAN LIKE BRANDO ZAPOWIADA DEBIUTANCKI ALBUM!

5 listopada 2018, 03:11

Wytwórnia Nextpop przedstawia nowy projekt na polskiej scenie alternatywno-rockowej.     więcej »

Koncert ku pamięci Jóhanna Jóhannssona już w najbliższą środę w katowickim NOSPR
28 października 2018, 02:10

Koncert poświęcony pamięci Jóhanna Jóhannssona odbędzie się już 31 października, w katowickim NOSPR. Po wyprzedanym koncercie zamknięcia Unsoundu 2018, Sinfonietta Cracovia ponownie spotka się z przyjaciółmi i współpracownikami kompozytora: Samem Slaterem, Erikiem K. Skodvinem, Robertem Aiki Aubrey Lowe i Resiną. więcej »

BLASK W WYTWÓRNI NEXTPOP
9 października 2018, 02:10

Do grona artystów warszawskiej wytwórni Nextpop dołączył artysta o pseudonimie BLASK. Debiutuje singlem zatytułowanym „Nobody”, do którego powstał teledysk.     więcej »

Karolina Czarnecka - nowy klip i trasa
1 października 2018, 03:10

21 września miał swoją premierę „Mój pokój", drugi singiel z płyty „Solarium 2.0" Karoliny Czarneckiej. Klip do utworu jest formalnie prosty, lecz nad wyraz sugestywny, wszak niemal każdy z nas ma własne niepokoje i niepokój jako taki, z którego, pomimo starań czasem trudno się wydostać. Obraz przygotowała sama artystka we współpracy z Domi Grzybek i Marcinem Władyką. A już w piątek w Ciechanowie Czarnecka rozpocznie swoją trasę koncertową pod hasłem Solarium 2.0 18, w ramach której odwiedzi 16 miast.   więcej »

 
Poets Of The Fall po raz pierwszy w Polsce!
5 września 2018, 03:09

Fińscy rockmeni - Poets Of The Fall - rozpoczęli swoją przygodę w 2003 roku, gdy wokalista zespołu - Marko - postawił wszystko na jedną kartę i sprzedał cały swój dobytek, aby zainwestować w miłość swojego życia - muzykę. Ich poczynienia rozpoczęły się od stworzenia studia nagraniowego w salonie Captaina - klawiszowca zespołu. Ich biuro zaś mieściło się w poobijanym samochodzie Olliego - gitarzysty. Rezultatem sesji nagraniowych była mieszanka rocka, popu, metalu i industrialu. Później do zespołu dołączyli także gitarzysta - Jaska, basista - Jani i perkusista - Jari.     więcej »

Zespół SALK przedstawia nowe live video
23 lipca 2018, 02:07

SALK zaprezentował live video do najnowszej piosenki pod tytułem „Hercules”. Utwór zapowiada drugi album, który zespół zaplanował na przyszły rok. więcej »

TOO MANY ZOOZ po sold oucie w Warszawie wracają do Polski!
23 lipca 2018, 02:07

Po wyprzedanym w błyskawicznym tempie koncercie w Warszawie, Too Many Zooz wracają do Polski by zagrać w Poznaniu i Krakowie.   więcej »

 
EdSheerann wystąpi w Warszawie. BEMY polskim supportem
16 lipca 2018, 02:07

Poznaliśmy polski support, który 11 i 12 sierpnia zagra przed Edem Sheeranem na PGE Narodowym w Warszawie. Będzie to zespół BEMY.     więcej »

Nowa piosenka i teledysk Patrycji Markowskiej "Lalka"
11 lipca 2018, 03:07

„Krótka Płyta o Miłości" Patrycji Markowskiej oprócz piosenek i kolaboracji, które zostały bardzo dobrze przyjęte przez fanów i krytyków, to także siedem niezwykłych teledysków, do których dołącza właśnie ósmy - najmocniejszy. więcej »

Axel Flovent - islandzka gwiazda indie folka przyjedzie do Warszawy.
1 lipca 2018, 03:07

Urodzony na Islandii Axel Flovent zyskał uznanie fanów i krytyków po wydanym w 2016 roku albumie Forest Fires i EP Quiet Eyes, które wyszło w 2017. Axel dorastał w rybackiej wiosce Husavik o populacji 2000 osób. To skromne pochodzenie wpłynęło na jego delikatne i jednocześnie wyraziste brzmienie, które usłyszeć będzie można na jego nadchodzącej EPce Youthful Hearts, której premiera zaplanowana jest na październik 2018.    więcej »

 
Baasch przyszykował niespodziankę, która zapowiada letnią trasę koncertową
26 czerwca 2018, 03:06

BAASCH ma za sobą pracowitą wiosnę. Odwiedził z koncertami 8 miast, zagrał między innymi na festiwalach w Berlinie i Krakowie.  więcej »

Klip promujący nową płytę Gorillaz
4 czerwca 2018, 03:06

Gorillaz zadebiutowali na rynku fonograficznym w 2001 roku albumem Gorillaz. Dziś mają na koncie już pięć płyt.   więcej »

Backstreet Boys wrócili z nową piosenką
22 maja 2018, 03:05

Lata 90. to czas, kiedy najpopularniejsza była muzyka pop. To w tym okresie powstało najwięcej girls bandów i boys bandów.    więcej »

 
wybierz stronę