Felietony i Porady

Zabawa w „chowanego” tylko w dobrze zorganizowanej garderobie

Dodano 18 marca 2018 11:03, przez Redakcja
Zabawa w „chowanego” tylko w dobrze zorganizowanej garderobie

Zabawa w „chowanego” tylko w dobrze zorganizowanej garderobie

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się – w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny szaf możemy wybierać i spośród wielu różnych możliwości. Najistotniejsze jednak z punktu widzenia wygody dla użytkownika i funkcjonowania garderoby jest jej wnętrze. Szafa z funkcją garderoby jest projektowana na ubrania, buty i inne Wasze ulubione akcesoria, które już macie i lubicie oraz te, które zamierzacie kupić i nosić w przyszłości. Jeśli posiadacie więcej sukienek i koszul trzeba pamiętać podczas projektowania, aby w szafie był drążek na wieszaki. Ważna jest też wysokość zamieszczenia drążka – im dłuższe rzeczy, tym powinien być wyżej. Przy przechowywaniu głównie krótszych rzeczy być może zmieścimy pod nim wysuwany wieszak na spodnie. Również odległość między półkami zależy od wielkości przechowywanych rzeczy.

Starajmy się wykorzystać potencjał wysuwanych półek. Od kiedy nauczymy się z nich korzystać z pewnością przestaniemy używać tych tradycyjnych, bo są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Półki EXTENDO gwarantują porządek i naprawdę ułatwiają szukanie nawet najmniejszego przedmiotu w dużej szafie.

Ciekawą możliwością, która sprzyja uporządkowaniu wnętrza szafy jest organizacja przechowywania mniejszych przedmiotów w różnego rodzaju pudełkach umieszczonych na półkach. To idealny pomysł do segregowania, zwłaszcza mniejszych rzeczy. Takie przechowywanie naprawdę się opłaca, zwłaszcza kiedy szybko musimy odnaleźć jakiś drobiazg. Warto je zastosować w szafie garderobianej.

Poza drążkami i półkami mamy też bardzo ergonomiczne rozwiązania, które znacznie ułatwiają przechowywanie ubrań.

Najbardziej przydatne są z pewnością wieszaki na spodnie, które są mocowane do boku szafy, z dodatkową półką na przechowywanie akcesoriów. Spodnie wieszamy na ruchomych wieszakach, dzięki temu nie są pogniecione, można je łatwo zdjąć i ubrać.

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !