Felietony i Porady

Veruschka została gwiazdą lookbooka Acne Studios Resort

Dodano 7 czerwca 2017 02:06, przez Katarzyna Frąckowiak
Veruschka została gwiazdą lookbooka Acne Studios Resort

Kolekcje Resort coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Projektanci i dyrektorzy kreatywni starają się, aby ich modelki zostały jak najdłużej w pamięci. Zazwyczaj to się udaje. Kiedy do internetu trafiają zdjęcia nowych talentów w lookbookach marki, fashioniści szaleją. 

Acne Studios także postanowili promować ubrania poprzez charakterystyczną osobę. Poszli jednak w nieco innym kierunku. Do lookbooka szwedzka marka wybrała bowiem Veruschkę von Lehndorff, modelkę, którą zna każdy.

W latach 60. i 70. to właśnie Veruschka pojawiała się na łamach praktycznie każdego wydania Vogue. Była również gwiazdą wielkiego ekranu. Wystąpiła w “Blow Up” Michelangelo Antoniego. Fotograf Richard Avedon nazwał ją najpiękniejszą kobietą na świecie. Chuda figura Verushki oraz jej niezwykła uroda sprawiły, że świat się w niej zakochał. 

Ostatnio mogliśmy zobaczyć ją na wybiegu Giles Deacon wiosną 2011, kiedy zamykała pokaz. Obecnie modelka skupia się na sztuce lub tworzy swoje własne projekty jak np. niedawna sesja zdjęciowa z niemieckim modelem Toni Garn.

78-letnia Veruschka znowu wcieliła się w rolę modelki. Pozowała specjalnie dla szwedzkiej marki Acne Studios. Na zdjęciach Veruschka ubrana jest w denimowe kurtki, bluzy, oversize’owe marynarki. Wszystkie te elementy składają się na nowoczesne looki. 

Pozując dla Acne Studios, Veruschka pokazała, że mimo swojego wieku, wciąż jest jedną z najoryginalniejszych modelek. Jej obecność w lookbooku kolekcji Resort jest wielkim wyróżnieniem dla marki. Przypomina także, że wiek nie jest żadnym ograniczeniem. 

“Kolekcja Acne Studios Resort jest kultowa, dlatego właśnie przy zdjęciach do lookbooka chciałem pracować z osobą, która jest ikoną mody”, mówi Johny Johansson, dyrektor kreatywny Acne Studios.

“Poprosiliśmy Veruschkę, żeby wybrała dla siebie ulubione elementy z kolekcji. To było niesamowite pracować z tak ponadczasową i spontaniczną ikoną”, dodaje. 

Tylko zarejestrowani użytkownicy portalu sophisti.pl mogą komentować publikowane treści.
Jeśli posiadasz konto sophisti.pl zaloguj się aby dodać komentarz.
Posiadacze kont FB mogą korzeystać z funkcji szybkiego logowania Zaloguj przez Facebook

Treść nie była komentowana, bądź pierwszy !